Güneybudaklar'da asırlardır süren köy hayrı geleneği bir kez daha canlandırıldı
Osmangazi'ye bağlı dağ mahallelerinden Güneybudaklar'da asırlardır süren köy hayrı geleneği, yüzlerce kişinin katılımıyla bir kez daha canlandırıldı.
BURSA , 10 Eylül 2018 Pazartesi, 12:32
Güneybudaklar'da asırlardır süren köy hayrı geleneği bir kez daha canlandırıldı

Geniş katılımın gerçekleştiği etkinlikte bir konuşma gerçekleştiren AK Parti Bursa Milletvekili Osman Mesten, "Önceleri PKK-FETÖ ve benzeri pek çok maşalarıyla bunu yapmaya çalıştılar. Allah'a şükür ki milletimizin büyük gayretiyle bunu başaramadılar. Şimdi bizzat üzerimize geliyorlar. Artık milletimiz ayakta durmak, huzur ve sükûnu hâkim kılmak ve bölgeye ve dünyaya adaleti götürmek istiyor" dedi. Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Halil Döner de "Herhangi bir hizmet anında tabii ki burada olacağız. Bizlerin her zaman halkımızın, Güneybudaklar'ın yanında olacağımızı bir kez daha beyan etmek istiyorum" diye konuştu.

ÖZTÜRK: GÖREVE HAZIRIM

Güneybudaklar'a hizmet etmenin gurur verici olduğunu belirten Muhtar Ali Öztürk de Büyükşehir ve Osmangazi Belediyesi'ne teşekkür etti. Hak yolunda, halk için her türlü görevi üstlenmeye hazır olduğunu belirten Öztürk, "Allah'ın izniyle halkımız eğer desteklerse bir dahaki seçimde ufak tefek işlerimiz kaldı. Tamamlamak adına yine adaylığımız devam edecek. Biliyorsunuz başka bir göreve de talip oldum. Olursa o görevimi de layıkıyla yerine getireceğim. Olmazsa yine muhtarlık adaylığımız devam ediyor. Anneme, babama, eşime, çocuklarıma, azalarıma ve köylülerime destekleri için çok teşekkür ediyorum" dedi. Yemek ikramı yapılan programın sonunda gerçekleştirilen açık artırma etkinliğinde köyün ihtiyaçları için gelir elde edildi. Tarihi Bursa Mehter Takımı da performansıyla ayakta alkışlandı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR