Günü birlik kiralanan evlere şok baskın!
Emniyet Genel Müdürlüğü'nün 81 ilde başlattığı operasyonlarda çok sayıda yabancı uyruklu kaçaklar, uyuşturucu ve silah ele geçirildi.
GÜNDEM , 09 Şubat 2018 Cuma, 20:01
Günü birlik kiralanan evlere şok baskın!

Emniyet Genel Müdürlüğü, Asayiş Dairesi Başkanlığı koordinesinde, dün ve bugün 81 İl Emniyet Müdürlüğü tarafından il ve ilçelerde eş zamanlı olarak, rezidans, apart daire ve stüdyo evler şeklinde otel gibi kullanılmaya başlanılan günübirlik kiralanan evlere yönelik denetlemelerin 4'üncüsü yapıldı.

SUÇA KARIŞMIŞ KİŞİLER YAKALANDI

Gerçekleştirilen denetlemede; genel güvenlik ve genel sağlık açısından risk teşkil eden unsurların engellenmesi, suça karışmış kişilerin takibi ve yakalanması, kayıt dışı ekonomi ile mücadele edilmesi ve terör örgütü mensuplarının örgütsel faaliyetler yürütebilecekleri göz önünde bulundurulduğundan terörle mücadelenin etkin bir şekilde yürütülmesinin amaçlandığı belirtildi.

8 BİN 890 EV ARANDI

1335 ekip ve 3 bin 890 personelin görev aldığı denetlemelerde; kimlik bildirim sistemine önceki tarihlerde kayıt alınan veya yapılan araştırmalarda konumları itibarıyla günübirlik ev olabileceği değerlendirilen toplam 8 bin 806 ev kontrol edildi.

53 EV KAPATILDI

20 ev yeni kayıt altına alındı. 53 ev yasaya aykırı faaliyet gösterdiğinden kapatılması için işlem başlatıldı.

1 MİLYON KÜSÜR CEZA KESİLDİ

280 ev sahibine 1774 Sayılı Kimlik Bilgilendirme Kanununa Muhalefet etmekten toplamda 1 milyon 362 bin 317 TL idari para cezası uygulandı.

YABANCI UYRUKLARA SINIR DIŞI

15 aranan şahıs yakalandı ve vize ihlali yapan 26 yabancı uyruklu şahısla ilgili sınır dışı işlem başlatıldı. Ayrıca, 3 adet tabanca, 81 adet mermi, 8,19 gr esrar maddesi ele geçirildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR