Gürsel Tekin'den Mustafa Sarıgül'e ağır cevap
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül arasında Sarıgül’ün CHP’ye katılması ile ilgili yapılan görüşme haberlerini yanıtladı.
GÜNDEM , 27 Mayıs 2013 Pazartesi, 13:22
Gürsel Tekin'den Mustafa Sarıgül'e ağır cevap

Tekin, “Bu sorular sürekli soruluyor ama unutmayın. CHP yakıtınız bittiğinde ikmal yapabileceğiniz bir istasyon değildir. CHP ciddi bir siyasal partidir. Kapımız herkese açıktır. İster Sayın Sarıgül, ister Ahmet, ister Mehmet. Hele CHP’de pazarlık söz konusu olamaz. Kim gelirse kapımız açıktır. Buyursun gelsinler” dedi.

Tekin, CHP İstanbul İl Miting Komitesi tarafından 1 Haziran’da Kadıköy’de düzenlenecek “Demokrasi ve Özgürlük Mitingi” ile ilgili partisinin il merkezinde bilgilendirme toplantısı yaptı.  İstanbul’un trafik sorununun ciddi bir hal aldığını belirten Tekin, ”Meydan Okuyoruz” temalı  mitinge ulaşımın, Sarıyer, Adalar, Avcılar, Beykoz’un da aralarında bulunduğu noktalardan deniz yoluyla sağlanacağını belirtti. Tekin şunları söyledi:

SADECE CHP MİTİNGİ DEĞİL

Milyonlarca yurttaşımızı “Ben de özgürlük talep ediyorum’” diyen  bu ülkede barışın olmasını dileyen herkesi o meydana davet ediyoruz.  Çok sayıda siyasi kuruluş, öğrenciler, sanatçılar, işçiler, işsizler orada olacak.  Sadece CHP mitingi değil demokrasi özgürlük için herkesin meydan okuyabileceği miting olacak.

MİTİNGLERDE KAMU GÖREVLİSİ

Kameralarınızı yaklaştırınca göreceksiniz k sadece Reyhanlı’da değil Ak Parti’nin tüm mitinglerinde katılanlarının yarısının  kamu görevlisi olduğunu görürsünüz. Buna niye ihtiyaç duyarlar ki? Daha dün “Biz bu ülkenin ötekileriyiz zencileriyiz” diyenler neden buna gerek duydu.  Ana muhalefet lideri İstanbul’da 100-150 Milyar dolar yolsuzluk yapıldığını söylüyor, kimse görmüyor, duymuyor.

REYHANLI’DA SAVAŞ ÇIĞIRTKANLIĞI

O meydanlarda yolsuzluk için haykıracağız. Barış için haykıracağız. Barış cümlesi çok önemlidir. Barış diyeceksiniz, Reyhanlı’da savaş çığırtkanlığı yapacaksınız.  Bunun adına da barış diyeceksiniz. Bunlar barışçıysa biz savaşçıyız demektir.

53 İLDE 10 YILDIR YASAK VAR

Neden biz mitinglere ihtiyaç duyduk.  Hani her gün baktığınız ağacın büyüdüğünü göremezsiniz. Son 7 yıldır Türkiye’nin her tarafı yasaklandı. Siz bakmayın sadece Parlamento’da kanunun değişmesine. Türkiye’de 53 ilde 10 yıldır fiili yasak var.  Yasağın olmadığı ne var. Gazeteci olarak siz özgür müsünüz? Eğer basın özgür değilse şunu ya da bunu yasaklamışsınız önemi yoktur. Daha dün “özgürlüğüme dokunma” diyen köşe yazarları merak ediyorum acaba ne yazacaklar. Ne zamandan beri iktidarlar insanların yaşamlarına müdahale etmişlerdir.  Türban konusunda en şiddetli şekilde eleştirip “İnsanların yaşamına müdahale edemezsin” diyenlerin şimdi kalemleri niye yazmaz. Bunların hepsini aşacağız hiç kimse korkmasın. CHP’nin olduğu yerde hiçbir yasağın anlamı yoktur. Bunları yıkarak edeceğiz.

İMAN GÜCÜYLE MÜCADELE

Örgütlerimiz güçlüdür, duyurular yapılıyor. Bizim ilan verecek çok paramız yok. Biz iman gücüyle çalışacak ve insanları oraya getireceğiz.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR