Gürsel Tekin istifa etti
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin partisindeki görevinden istifa etti. Kararın bugünkü MYK toplantısında değerlendirileceği öğrenildi.
GÜNDEM , 03 Mayıs 2012 Perşembe, 12:13
Gürsel Tekin istifa etti
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'in partisindeki görevinden istifa ettiği haberi kulisleri hareketlendirdi.

Tekin'in, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na Merkez Yönetim Kurulu ve il kongrelerinde aday olan bazı isimlerden duyduğu rahatsızlığı dile getirerek istifasını verdiği, kararın bugünkü MYK toplantısında değerlendirileceği öğrenildi.

Tekin'in, İstanbul il yönetimine kendisine yakın isimleri istediği öne sürüldü.

'BİZ DE MEDYADAN ÖĞRENDİK'


CHP Parti Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Birgül Ayman Güler, basın mensuplarının konuya ilişkin sorularını yanıtladı.

Tekin'in istifasına ilişkin haberlerin hatırlatılması üzerine Güler, şunları söyledi:

''Pek çok genel merkez yöneticisi de bu haberleri medyadan öğrendi. Elbette medyaya yansıyan bu olayların bir zemini var ama bunun ayrıntısı saat 14.00'da toplanacak Merkez Yönetim Kurulu toplantısında ortaya çıkacak. Burada görüşülecek, burada durumun ne olduğu netleşecek. O yüzden şimdi, hiç kimseden sağlıklı bir haber alma şansının olmadığı kanısındayım. MYK toplansın ondan sonra yapılacak açıklama en sağlıklı açıklama olacaktır.''

Güler, Tekin'in sabah saatlerinde genel merkezde olduğunu ancak görüşmediklerini söyledi.

Tekin'in MYK'ya katılıp katılmayacağına yönelik bir soru üzerine ise Güler, ''Benim bilgime göre katılacak'' yanıtını verdi.

Öte yandan Tekin'in odasının bulunduğu kata basın mensupları alınmıyor.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR