Gürsu'da spor şöleni
Okul Spor Etkinlikleri kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Bursa Büyükşehir Belediyesi ortaklığıyla düzenlenen Büyükşehir Fiziksel Etkinlik ve Oyun Günleri, Gürsu’da coşkulu görüntülere imza attı.
BURSA'DA SPOR , 16 Nisan 2016 Cumartesi, 08:20
Gürsu'da spor şöleni
HEDEF 219 BİN 500

‘Spor Kenti Bursa’ hedefiyle kentin tüm ilçelerinde çocuklarla gençlerin sosyal ve sportif gelişimlerini destekleyen faaliyetler hayata geçmeye devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi’nin Okul Spor Etkinlikleri kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığıyla düzenlediği Büyükşehir Fiziksel Etkinlik ve Oyun Günleri, Gürsu’da Gençlik Hizmetleri Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdülkadir Karlık, bu eğitim öğretim yılında 219 bin 500 öğrenciye ulaşmayı hedeflediklerini anlatarak, “Bugüne kadar kentin genelinde 155 bin öğrenciye ulaşıldı. Hedefimize adım adım ilerliyoruz” dedi.

SAĞLAM GÜÇ BİRLİĞİ

Okul Sporları Etkinlikleri’nin 2’nci yılını doldurduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ekrem Koz da Büyükşehir Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak büyük bir güç birliğinin yaşandığını söyledi. Koz, desteklerinden dolayı Belediye Başkanı Recep Altepe’ye teşekkür etti. Başkanvekili Karlık ve  protokol üyeleri, öğrencilerin ‘Macera parkuru’ yarışlarındaki performansını ilgiyle izledi. Büyükşehir Belediyespor Kulübü bünyesinde çalışmalarını sürdüren Karizma Akrobasi Grubu’nun gösterisinin ise nefes kestiği programın sonunda Başkanvekili Karlık, yarışmaya katılan öğrencilere madalyalarını verdi. 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR