Hain saldırının ateşi Bursa'ya düştü
İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde, silahlı 3 canlı bomba tarafından gerçekleştirilen 36 kişinin hayatını kaybettiği, 147 kişinin de yaralandığı terörist saldırıda hayatını kaybeden havaalanı personeli Adem Kurt'un (32) Bursalı olduğu belirlendi.
BURSA , 29 Haziran 2016 Çarşamba, 10:55
Hain saldırının ateşi Bursa'ya düştü
Aslen Erzurum Narman’lı olan Adem Kurt’un ailesinin 30 yıldır merkez Yıldırım İlçesine bağlı Arabayatağı Mahallesi Doğan Sokak’ta yaşadığı öğrenildi. Geçtiğimiz yıl Atatürk Havalimanı’nda dış hatlar kontrol memuru olarak göreve başlayan Adem Kurt’un bekar olduğu, ailesinden ayrı İstanbul’da kaldığı ve hafta sonları Bursa’ya ailesinin yanına geldiği öğrenildi. 

Adem Kurt’un acı haberi alan emekli polis olan babası Mehmet Kurt ile yakınlarının cenazeyi teslim almak için İstanbul’la gittikleri belirtildi. Kurt’un cenazesi bugün Arabayatağı Merkez Camisi'nde ikindi namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Arabayatağı Mezarlığı'nda toprağa verilecek.AMCASI TERÖRE LANET OKUDU

Saldırıda ölen Adem Kurt’un ailesinin yaşadığı evin önünde taziye çadırı kurulurken, amcası Ahmet Kurt, yaptığı açıklamada, “Türkiye’mizin başına gelen olaylar malum. Her gün şehit, her gün bir ölüm. Bunun ne olacağını bir vatandaş olarak daha sonuçlandıramadık. Her şeyimiz vatanımız. Ölen şehitlerimize gani gani rahmet diliyorum. Her ailede bir acı yaşanıyor. Bunlardan bir tanesi de biz olduk. Her şeyimiz vatanımız için. Hepimizin canı acıyor. Bu Türkiye bizim, bu topraklar bizim. Hepimiz bir canız, feda ettik hayatımızı. Feda da edeceğiz, sonuna kadar savaşacağız. Allah’ın izniyle istediğimiz her şeyi alacağız. O laneti buradan temizleyeceğiz. Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız her şeyi ortaya koydular koyacaklar da bu yolda. Biz vatandaş olarak her zaman arkasındayız. Nice evlatlar gidiyor. Bu uğurda hep bu canları vereceğiz” dedi.
 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR