Hakkında uzaklaştırma kararı verilen Ece Erken rest çekti
Ece Erken, Talat Bulut'un kendisi hakkında uzaklaştırma kararı almasıyla ilgili Instagram hesabından doğrularından vazgeçmeyeceğini söyleyerek geri adım atmayacağını belli etti.
MAGAZİN , 29 Eylül 2018 Cumartesi, 16:14
Hakkında uzaklaştırma kararı verilen Ece Erken rest çekti

Talat Bulut'a 'Yasak Elma' dizisinin setinde çalışan 19 yaşındaki Özge Ş.'yi taciz ettiği iddia edilen davada takipsizlik kararı verildi. 'Söylemezsem Olmaz' programında bir kadın kardeşinin Talat Bulut tarafından taciz edildiğini iddia etti. Bu haberlerin ardından Talat Bulut, program sunucuları Ece Erken ve Bircan Balihakkında uzaklaştırma kararı aldırdı. Karar sonrası konuşan Ece Erken, konuştuklarında geri adım atmadı.

"ÇOCUK VE CİNSEL İSTİSMAR BENİM KIRMIZI ÇİZGİM"

Instagram hesabından uzaklaştırma kararı hakkında açıklama yapan Ece Erken şöyle konuştu: "Herkesin bir çizgisi var benim kırmızı çizgim çocuk ve cinsel istismar. Son günlerde çok fazla yaşanan hatta ünlü isimlerinde karıştığı taciz, istismar olaylarına sessiz kalmadım ve bundan dolayı konuşmama kararı ve tazminat davası açan şahıs (Talat Bulut) beni sayfasında hedef gösterdi. Niye WhatsApp ihbar hattına kendisiyle ilgili gelen şikayetleri yayına bağlayacağımızı söylediğimiz için.

"DOĞRULARIMDAN VAZGEÇMEYECEĞİM"

Bu gibi durumlarda en çok sesi çıkması gereken kadınların bir kısmı bir takım bahanelerle şahsın yanında olmayı tercih etti, yok konuşanın geçmişi diye başladılar yok hükümet yanlısı yok hükümete karşı diye çeşitli saçma sebeplerle olayı saçma sapan yerlere götürdüler. Benim de evladım var Allah korusun ne iftira atılsın isterim ne de başına gelsin isterim ama ya yaptıysa diye de bir ihtimal var ve biz bu ihtimali inatla görmüyoruz, sağlık olsun ne diyelim taciz olmasın, ben doğrularımdan vazgeçmeyeceğim"

"KARARA UYULMAZSA HAPİS CEZASI UYGULANACAK"

Talat Bulut'un avukatı yaptığı basın açıklamasında iki sunucu hakkında uzaklaştırma kararı verildiğini uymadıkları takdirde hapis cezasına çarptırılacaklarını açıkladı. Talat Bulut'un avukatı mahkemenin verdiği kararı duyurarak, "Değerli Basın Mensubu Arkadaşlar, Hakkındaki iddiaların mesnetsizliği ilgili yargı merciilerince de kesin olarak verilen karar ile sabit olan müvekkilim Talat Bulut için yargı kararını tanımayarak beyanda adeta karalama kampanyası başlatan Ece Erken ve Bircan Bali'nin, Bakırköy 2. Aile Mahkemesi'nce uzaklaştırma kararı verilmiştir. Söz konusu kararın ihlali halinde ilk seferinde 3 günden 10 güne, ikinci seferinde ise 15 günden 30 güne kadar tazyik hapsi yaptırımı uygulanacaktır. Kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız." ifadelerini kullandı

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR