Halk otobüsündeki tacizci yakayı ele verdi
Özel halk otobüsünde bir kadını cinsel organıyla taciz ettiği öne sürülen 23 yaşındaki Enes A. nefes kesen bir operasyonla yakalandı.
GÜNDEM , 26 Nisan 2016 Salı, 21:29
Halk otobüsündeki tacizci yakayı ele verdi
Şüphelinin yakalanması için özel ekip kuran polis, 7 durakta tertibat alıp şüpheliyi indiği son durakta gözaltına aldı.
Anadolu yakasında Yenidoğan - Kadıköy seferini yapan 19 E numaralı halk otobüsünde yaşanan olayda, bir şüpheli çıkardığı cinsel organıyla bir kadını taciz etmiş, yaşanan iğrenç olay ise bir başka yolcunun cep telefonu kaydıyla ortaya çıkmıştı.

EMNİYET TACİZCİ İÇİN ÖZEL EKİP KURDU

Olayın medyada yankı bulmasıyla harekete geçen İstanbul Emniyet Müdürlüğü şüphelinin yakalanması için sivillerden oluşan özel bir ekip kurdu. Sancaktepe İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı özel ekip, tacizcinin yakalanması için nefes kesen bir takip başlattı.

TACİZCİYİ KULLANDIĞI AKBİLİ ELE VERDİ

Polis, soruşturmayı 19 E numaralı halk otobüsü üzerinden başlattı. Önce güvenlik kamera kayıtları ardından şüphelinin kullandığı akbil kullanım saatleri ve indi-bindi bilgilerine ulaşıldı. Şüphelinin hangi aralıklarla otobüse bindiği tespit edildikten sonra harekete geçen ekipler, 7 ayrı durakta sivil ekiplerle beklemeye başladı.

İNDİĞİ SON DURAKTA SİVİL EKİPLERCE GÖZALTINA ALINDI

Şüpheli son durakta araçtan inerken harekete geçen sivil ekipler, tacizciyi yakaladı. Taciz zanlısı Enes A. daha sonra sorgulanmak üzere Sancaktepe İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Emniyetin girişinde basın mensuplarının sorularını yanıtsız bırakan ve elleri arkadan kelepçelenen şüpheli sorguya alındı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR