Hamzaoğlu: Daha büyük hedeflere koşacağız
Sahada sonuna kadar savaşan bir takım olduklarını belirten Bursaspor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, “Sezon başından beri söylüyoruz. Hedefimiz ilk 5. Ama bizim daha büyük hedeflere koşmamız lazım” dedi.
BURSASPOR , 15 Ekim 2016 Cumartesi, 05:36
Hamzaoğlu: Daha büyük hedeflere koşacağız
Bursaspor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, şampiyonluk yarışı içerisinde olmak istediklerini söyledi. Süper Lig'in 7. haftasında yarın oynayacakları Osmanlıspor maçı öncesi yayın kuruluş Lig TV'ye açıklamalarda bulunan deneyimli çalıştırıcı, puan tablosuna bakıldığında olmak istedikleri konumda bulunduklarını kaydederek, “Ama oyun olarak istediğimiz seviyede değiliz. Topa daha çok sahip olmak zorundayız. Neden istediğimiz gibi olmadığımızı biliyoruz, bunları düzelteceğiz. İyi bir takım olduk. Sahada sonuna kadar savaşıyoruz. Bunlar bizim artılarımız” dedi. 

TRİBÜNLER BOŞ OLMAMALI

Bursaspor taraftarının gücünün çok büyük olduğuna vurgu yapan Hamzaoğlu, “Sezon başından beri söylüyoruz, hedefimiz ilk 5. Ama daha büyük hedeflere koşmak istiyoruz. Şampiyonluk yarışı içerisinde de olabiliriz. Biz taraftarımızla her zaman bir bütün olmak istiyoruz. Başarılı olacaksak hep birlikte oluruz. Tribünler boş olmamalı. Başakşehir maçı sonrası diğer maçlarda taraftarlarımız destek verdi. Başakşehir maçındaki tepkinin doğru olmadığını anladılar. Bursaspor taraftarının gücü çok büyük. Bu gücü doğru kullanırsak yapacaklarımızın sınırı yok” şeklinde ifadeler kullandı. 

Yasaklara karşıyım 

Deplasman yasağının kalkmasını doğru bulduğunu ifade eden Hamzaoğlu, “Yasaklara karşıyım ben. Yok yabancı yasağı, yok deplasman yasağı. Biz birlikte maç izleyemez miyiz? Bu yasaklar işi engellemiyor, daha da körüklüyor. İki kişi bağırıyor, herkesi cezalandırıyorlar. Cezalar sonrası tribünler daha da boş kalıyor. Biz bu oyunu taraftarlar için oynuyoruz. Bu yasaklar niye?”

Önemli olan takım oyunu 

Ligin çok çekişmeli geçeceğini belirten Hamza Hamzaoğlu şu ifadeleri kullandı; “Kimse kimseyi çok kolay yenemez. En alttaki takım, lideri yenebilir. Üst sıralara oynayan takımlar takviyeler yaptı. Onlar da alışma sürecinden geçecekler. Lider Başakşehir’in kadrosunda çok büyük yıldız denilebilecek çok oyuncu yok. Demek ki önemli olan takım oyunu. 

Her harekete düdük çalınmaz

Hakemlerle ilgili de konuşan Hamza Hamzaoğlu, “Hata her zaman olacak. Ya da teknoloji bu işin içine girecek. Hakemler konusunda iki seçenek var. Hakemler oyunu devam ettirmeye çalışmalı. Sürekli her harekete düdük çalmamalılar. Oyuncular da zevk almaz bundan. Birkaç faul verilmediği zaman oyuncular da kendini atmayacaktır. Haksız kazanç peşinde koşmamak lazım” dedi. 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR