Hastanede skandal hırsızlık
Çocuk sahibi olmak için iki embriyonunu donduran Ö.O. ile T.O. çiftinin anne baba olma hayalleri, iki hastane arasında embriyonların kaybolmasıyla hüsranla bitti. Çift embriyonlarını kaybeden her iki hastaneye toplamda 400 bin liralık manevi ve 10 bin liralık da maddi tazminat davası açtı.
GÜNDEM , 04 Ocak 2018 Perşembe, 07:20
Hastanede skandal hırsızlık

Çocuk sahibi olma özlemiyle yanıp tutuşan Ö.O. ve T.O. çiftini hüsrana uğratan olaylar zinciri 25 Mayıs 2015 tarihinde başladı. Doğal yoldan çocuk sahibi olma ihtimali düşük olan çift, tüp bebek yöntemini denemek istedi. 5 yıllık evli 38 yaşındaki Ö.O. ve 45 yaşındaki T.O. çifti, o gün sağlıklı olarak elde edilen iki embriyonu dondurma kararı aldı. Aynı yıl ağustos ayında yapılan operasyonda Ö.O. hamile kalamayınca bir yıl kadar terapi uygulanmasına karar verildi. Çift, dondurulmuş embriyonların bulunduğu Ümraniye'deki özel hastanenin evlerine uzak olması nedeniyle ikinci nakil işlemini evlerine yakın bir özel hastanede yaptırmaya karar verdi. Anne adayı Ö.O. bunun için hastaneye başvurdu.

AMELİYAT MASASINDA BÜYÜK HÜSRAN
27 Haziran 2016 günü hastaneden daha önceden verdiği özel ozon tankı içindeki sağlıklı iki adet embriyon Ataşehir'deki özel hastaneye sevk edildi. Bu hastane, embriyonları 4 Temmuz 2017 günü anne adayına transfer etmek için Ö.O. ile randevulaştı.

Anne olma hayaliyle randevu günü hastaneye giden Ö.O., embriyon nakli için ameliyathaneye alındı. Ancak, nakli yapacak olan doktorun, 'tankın içinde embriyonlar çıkmadı' demesi üzerine, genç kadın neye uğradığını şaşırdı. Embriyon tankını, dondurulduğu özel hastaneden tutanakla alıp, naklin yapılacağı hastaneye de tutanakla teslim eden ve embriyonların kaybolmasıyla yıkılan çift, olayı savcılığa bildirdi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR