Hastanede yangın faciası: 38 ölü
Rusya’da bir psikiyatri hastanesinde çıkan yangında 38 kişi hayatını kaybetti. 41 hasta ve personelin bulunduğu hastanede sadece bir hemşire ile 2 hasta yangından kurtulabildi.
DÜNYA , 26 Nisan 2013 Cuma, 09:13
Hastanede yangın faciası: 38 ölü

Moskova’nın Dmitrov bölgesindeki Ramenskiy kasabasında yer alan psikiyatri hastanesinde çıkan yangında, 38 kişi can verdi. No 14 adlı hastanede yaşanan yangından sadece bir hemşire ve iki hasta kurtuldu. Yangının TSİ 00.30 sularında başladığı belirtildi.

Yangının çıkış nedeni henüz kesinleşmezken, yetkililer kısa devreden başlamış olabileceğini düşünüyor. Alevlerden kurtulmayı başaran bir hemşirenin, iki hastayı da yanına alarak hastaneden çıkmayı başardığı belirtildi. Hayatta kalan üç kişi, itfaiyeciler tarafından bulundu.

BBC’nin verdiği bilgiye göre, yangın, ileri derecede rahatsızlığı bulunan hastaların yer aldığı bölümde başladı. Yangın söndürme çalışmalarının ardından, enkazdan şu ana kadar 12 ceset çıkarıldığı belirtildi.

Ria Novosti haber ajansı, odalarının pencereleri metal çubuklarla kapalı olan hastaların birçoğunun yataklarında bulunduğunu ifade etti.

Russia Today sitesi, olay yerinde 18 ambulans ve 30 iş makinesi bulunduğunu, 120 kişilik arama-kurtarma ekibinin enkazı temizlediğini belirtti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR