HDP'li başkan gözaltında!
Mersin'de, terör örgütü yandaşlarına destek mesajı yayınlayan 5 kişi gözaltına alındı.
GÜNDEM , 06 Şubat 2018 Salı, 21:36
HDP'li başkan gözaltında!

Gözaltına alınanlar arasında HDP Mersin İl Başkanı Fatmagül Demirtağ'ın da olduğu açıklandı.

Mersin'de, terör örgütü PKK/KCK'nın eylem ve faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik çalışmalarda HDP Mersin İl Başkanı Fatmagül Demirtağ'ın da aralarında bulunduğu 5 kişi gözaltına alındı. 2 kişinin ise aranmasına devam ediliyor.

TERÖRE DESTEK MESAJI YAYINLADILAR

Edinilen bilgiye göre, Suriye'nin Afrin bölgesinde yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'nı boykot edip, örgüt yandaşlarına moral verecek çeşitli eylemler düzenleyecekleri belirlenen 7 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

HDP İL BAŞKANI GÖZALTINA ALINDI

Şahısların askeri tesisler, kamu binaları, araçlar ve kayyum belediyelerle ilgili bilgi toplamaya yönelik çalışmalar yaptıkları tespit edildi. Bunun üzerine harekete geçen polis ekipleri, HDP Mersin İl Başkanı Fatmagül Demirtağ ile bazı il ve ilçe yöneticilerinin de aralarında olduğu 5 kişiyi gözaltına aldı. Demirtağ'ın Diyarbakır'a giderken Osmaniye'de gözaltına alınıp kente getirildiği öğrenildi.

Şahısların ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda örgütsel yayın ve çok sayıda dijital malzeme ele geçirilirken, hakkında yakalama kararı bulunan 2 kişinin ise aranmasına devam ediliyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR