Hep karavana!
Bursaspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, dünkü antrenmanda futbolcularına serbest vuruştan ve kornerden gol çalışması yaptırdı. Ancak oyuncuların kaleyi bulamaması, tecrübeli çalıştırıcıyı çılgına çevirdi.
BURSASPOR , 05 Nisan 2013 Cuma, 09:11
Hep karavana!

Pazartesi günü Beşiktaş ile önemli bir karşılaşmaya çıkacak olan Bursaspor’da Teknik Direktör Hikmet Karaman, futbolcularına duran top organizasyonu çalıştırdı. Savunma oyuncusu olmaksızın, futbolcularının nerede durması gerektiğini belirten tecrübeli teknik adam, Pinto’ya ise özel bir görev verdi. Şilili golcünün arka direkte olmasını isteyen Karaman; “Beşiktaş’ın duran toplarda bu bölgesi zayıf. Pinto senin yerin kritik” dedi.

SERT UYARILAR

Kornerlerden ve serbest vuruşlardan oluşan duran top organizasyonunda futbolcuların kaleyi bulamaması üzerine adeta çılgına dönen Hikmet Karaman, sert uyarılarda bulundu. Ceza alanı içinde Ferdinand, İbrahim Öztürk, Tuncay Şanlı, Pinto ve Musa Çağıran’ı, ceza yayı önünde de Belluschi ile Sestak’ı deneyen deneyimli teknik direktör, daha sonra Sestak ile Musa’nın yerlerini değiştirdi. Bu arada sakatlığı süren Edu takımdan ayrı fizyoterapist eşliğinde çalıştı.

Gelişimin yaşı yok

İbrahim Öztürk’ün antrenman boyunca istekli tavrı Hikmet Karaman’ı memnun etti. Duran top organizasyonlarında gelen her topa hamle yapan tecrübeli stoper birçok pozisyonda kaleyi bulamadı. Buna rağmen Karaman İbrahim’i alkışlarken, “Bravo İbrahim. Kendini geliştirmenin yaşı yok. Antrenmanlarda böyle istekli olduğun sürece, ilerleyen dönemde takımın duran toplardaki yıldızı olabilirsin. Çalışmaya devam” dedi.

Batalla ve Vederson

Hikmet Karaman, duran topları Pablo Batalla ve Gökçek Vederson’a kullandırdı. Birçok ortanın ardından iki futbolcuyu kutlayan tecrübeli çalıştırıcı, ceza alanı içinde bulunan oyunculara da; “Çok güzel ortalar geliyor. Artık bunlara vurmalısınız” diye uyarıda bulundu.

Adam öldüreceksin!

Bursasporlu futbolcu Tuncay Şanlı, Vederson’un sert ortaları üzerine takım arkadaşına takıldı. Tecrübeli oyuncu, “ Vedo yeter adam öldüreceksin” diyerek espri yaptı. (Tolgay ATAOKAY)

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR