Hırsız ev sahibini bu hale getirdi
Konya'da bir eve giren hırsız, fark edilmesi üzerine ev sahipleri Necdet ve Zeliha Işıksız çiftine saldırdı. Işıksız çiftini başlarına sert bir cisim vurarak yaralayan şüpheli kaçmayı başardı.
GÜNDEM , 14 Eylül 2014 Pazar, 17:52
Hırsız ev sahibini bu hale getirdi
Olay, saat 01.00 sıralarında merkez Meram ilçesi Melikşah Mahallesi Ertosun Sokak içerisinde bulunan Zeybek Apartmanı'nın 4'ncü katında meydana geldi. Memur emeklisi 68 yaşındaki Necdet Işıksız ile eşi 59 yaşındaki Zeliha Işıksız yatak odalarında uyudukları sırada duydukları sese uyandı.

Yataklarından kalkan çift, çatı katından girdiği tahmin edilen kar maskeli şüpheliyi karşılarında gördü. Şüpheli hemen Zeliha Işıksız'a saldırdı. Necdet Işıksız ise eşini kurtarmak için şüpheli ile kavgaya tutuştu. Şüpheli kavga esnasında yanında bulunan sert bir cisimle Necdet Işıksız'ın kafasına defalarca vurarak yaraladı. Necdet Işıksız kanlar içinde yerde kalırken, eşi Zeliha ise kapıyı açarak apartman sakinlerinden yardım istedi. Şüpheli ise açık kapıdan çıkıp merdivenlerden kaçmaya başladı. 

'YUKARIDA HIRSIZ VAR'

Evden çıkmayı başaran şüpheli başındaki kar maskesini çıkararak aşağıya inerken, yardıma çıkan komşulara 'Yukarda hırsız var' diye bağırarak apartamandan çıkıp kaçtı. Işıksız çiftine yardıma giden komşuları durumu polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. 

Necdet Işıksız ambulansa binerken kendisini görüntüleyen basın mensuplarına, "Maskeli bir herif. Boğuştuk durduk. Elinde taş vardı. Kafama küt küt vurdu. Yere yıktım ama kaçmasını bildi. Hergün hırsız var buralarda. Evden birşey alındı mı bilmiyorum" dedi. Olayın şokunu üzerinden atamayan Zeliha Işıksız ise gözyaşlarına hakim olamadı. Işıksız, yakınları tarafından güçlükle sakinleştirildi. Çift,  sağlık ekipleri tarafından Meram Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Çiftin sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.

3 GÜN ÖNCE DE KAPILARI ZORLANMIŞ

Olay yerinde inceleme yapan polis şüpheliye ait kar maskesi, gözlük ve koli bandı buldu. Çiftin evinin kapısının 3 gün önce de zorlandığı belirildi. Polis aldığı eşgal doğrultusunda şüpheliyi yakalamak için çalışma başlattı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR