Hocaya okutuyor musun!
Sadri Şener'in ilk kez katıldığı "şike" duruşmasında, Aziz Yıldırım ile Nevzat Şakar arasında ilginç diyaloglar yaşandı.
SPOR , 29 Mayıs 2012 Salı, 15:21
 Hocaya okutuyor musun!
''Futbolda şike'' iddialarına ilişkin Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu 9'u tutuklu 93 sanık hakkında açılan davanın 16'ncı duruşması yapılıyor.
Tutuksuz sanıklardan Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener'in ilk kez katıldığı duruşmaya; 9'u tutuklu 71 sanık katılıyor.
Sanıkların İfadesi alındıktan sonra çapraz sorgusuna başlanan Sadri Şener'e ilk olarak Aziz Yıldırım, bazı sorular yöneltti.
Öte yandan telefon kayıtlarının okunması sırasında, Aziz Yıldırım ile Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Nevzat Şakar arasında kimi zaman gergin, kimi zaman da gülümseten diyaloglar yaşandı.

Başkan Ekinci sordu: Ayağını denk al ne demek?

Mahkeme Heyeti Başkanı Ekinci'nin, ''Ahmet Bulut'u tehdit etmene ilişkin, Bulut şikayetinden vazgeçti, haberin var mı?'' diye sorduğu Şakar, ''Tehdit etmedim'' ifadesini kullandı.

Başkan Ekinci'nin, '' 'Ayağını denk al' ne demek?'' diye sorduğu Şakar'ın, ''Trabzon'da büyüklerimiz öyle der'' ifadesi üzerine Ekinci de, ''Biz de Türkiye'de yaşıyoruz. Türkiye'de farklı, Trabzon'da farklı anlamı mı var bunun?'' dedi.

Yıldırım- Şakar gerginliği
Aziz Yıldırım'ın Şakar'a ait olduğu belirtilen telefon dinleme kayıtlarını okuduğu sırada, Şakar bu kayıtlara itiraz ederek, ''Yanlış okuyorsunuz'' dedi.
Yıldırım da, söz konusu kayıtları mahkeme kürsüsüne giderek Şakar'a uzattı ve ''Al oku, yazıyor, biz ezberledik'' ifadelerini kullandı.
Şakar'ın, ''Buradaki konuşma, mecazi manada söylenen sözler'' şeklinde beyanda bulunması üzerine salondaki sanık ve sanık avukatları güldü. Şakar da, Aziz Yıldırım'a hitaben, ''Siz de Topuk Yaylası'nın hesabını verirsiniz'' dedi. Bunun üzerine Yıldırım ve salondaki bazı avukatlar Şakar'a tepki gösterdi.

Hocaya sen de okutturuyor musun?
Duruşmada, Nevzat Şakar'ın konuşmalarının olduğu telefon dinleme kayıtlarının okunulması sırasında, ''Hocaya okuttuk'' ifadesinin geçmesi üzerine Mahkeme Heyeti Başkanı Ekinci, Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen ve Aziz Yıldırım ile aynı cezaevinde kalan Ahmet Mahmut Ünlü'yü kast ederek Aziz Yıldırım'a, ''Hoca senin yanında. Sen de okutturuyor musun?'' diye sordu. Yıldırım da, ''Okuyor tabii. Boyuna kendi için de, bizim için de okuyor'' dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR