Hortum İstanbul'u yıkıp geçti
İstanbul Tuzla'da akşam saatlerinde sağanak yağışın ardından hortum dehşeti yaşandı. Lüks villalar harabeye döndü, ağaçlar söküldü, tekneler havalara uçtu. Denizde görülen dev hortum hızlı bir şekilde karaya ilerledi. Hortum o kadar kuvvetliydi ki önüne ne geldiyse yıktı geçti. Sahildeki tekneler hortumla birlikte alabora olup bir çoğu suya gömüldü. Hortumun havalandırdığı bir tekne yazlık sitenin bahçesine düştü.
GÜNDEM , 20 Haziran 2014 Cuma, 14:48
Hortum İstanbul'u yıkıp geçti

Hortum kıyıya kadar ilerleyip Mercan bölgesindeki villaları adeta harabeye çevirdi. Parklardaki dev ağaçları yerinden söküp metrelerce uzağa fırlatan hortum, bölge sakinlerine büyük korku yaşattı. Evlerin kiremitleri havada uçuşurken, uçan kiremitler ve parçalar evlerin camlarını paramparça etti. Mahalle sakinleri, "Birden kuvvetli bir şekilde önüne geleni uçurdu. Ağaçları yerinden söktü, kiremitler camları kırdı" diye konuştu.

TEKNEYİ DENİZDEN ALIP SİTENİN HAVUZUNA FIRLATTI

Dev hortum o kadar şiddetliydi ki denizdeki bir tekneyi alarak yaklaşık 100 metre uzaktaki sitenin bahçesindeki havuza fırlattı. En ilginç görüntülerden biri de başka bir sitenin bahçesindeki bir bulaşık makinesinin uzaktaki bir sitenin bahçesine düşmesi oldu. Mahalle sakinleri daha önce böyle bir şey görmediklerini belirterek büyük korku yaşadıklarını söyledi.

O ANLAR GÜVENLİK KAMERASINDA

Hortum dehşeti çevredeki vatandaşlar tarafından saniye saniye kaydedildi. Görüntülerde denizde görülen hortum süratli bir şekilde kıyıya ilerliyor. Hortumu çeken vatandaşta diğerleriyle birlikte panik halinde bir restorana sığınıyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR