Hükümet Konağı inşaatında insan kemikleri bulundu
Hakkari'de yeni hükümet konağı inşaat alanında, insana ait olduğu ileri sürülen kemikler bulundu.
GÜNDEM , 03 Ekim 2012 Çarşamba, 13:45
Hükümet Konağı inşaatında insan kemikleri bulundu

Cumhuriyet Caddesi'nde 3 bin 500 metrekare alan üzerinde bulunan ve yıllarca İl Özel İdaresi ve Merkez Jandarma Komutanlığı olarak kullanılan bina, 2011 yılının sonbahar aylarında yıkılmış, bu yere 7 katlı hükümet konağı binası yapımına başlanmıştı. Binanın ön tarafında bulunan hafriyatın kaldırılması sırasında kemikler bulunması üzerine firma çalışmalarını yarıda bıraktı. Durumun savcılığa bildirilmesi üzerine bugün hafriyat alanına olay yeri inceleme ekibi gönderildi. Polisler tarafından kemiklerin bulunduğu alana güvenlik şeridi çekildi.

Daha sonra bir savcı, alanda incelemelerde bulundu. İncelemelerinin ardından polisler tarafından büyük bir özenle toplanan kemikler, delil torbalarına konularak Adli Tıp Kurumu'na götürüldü.
Bazı vatandaşlar, alanın daha mezarlık olduğunu söyledi. Çalışmaları sürdüren Eren İnşaat firması yetkilileri ise, "Hafriyat çalışması sırasında bazı kemikler bulduk. Bunun üzerine çalışmalarımızı durdurarak, durumu savcılığa bildirdik. Kemiklerin bulunduğu alanda polisler tarafından emniyet şeridi çekildi. Adli tıp kurumundan gelecek sonuca kadar ilgili noktada çalışılmaması yönünde talimat aldık" dedi.
 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR