Hükümetten flaş cinsel istismar açıklaması
Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, cinsel istismar suçlarıyla ilgili yapılan düzenlemeyle ilgili açıklama yaptı. Akdağ, "TCK'daki en ağır ceza bu suçu işleyenlere verilecek. Düzenleme, kimyasal kastrasyon öngörüyor. Takdir indirimine dokunmama kararı aldık" dedi.
BURSA , 06 Nisan 2018 Cuma, 15:46
Hükümetten flaş cinsel istismar açıklaması

Başbakan Yardımcısı Akdağ, cinsel istismar suçlarına ilişkin hazırlanan tasarının 12 maddeden oluşacağını belirterek, "Bir çocuğa tecavüz edilmiş ve öldürülmüşse ağırlaştırılmış müebbet hapis getiriyoruz. Ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasının üst sınırını ciddi olarak artırıyoruz. Bu kanunda, çocuklara karşı tecavüz ve öldürmenin cezası 50 yıl hapis yatmaya dönüşüyor ki Türk Ceza Kanunu'nda böyle bir ceza yok" dedi.

KİMYASAL KASTRASYON NEDİR?

Kimyasal kastrasyon, her iki yumurtalığın da çıkarılarak testosteron ve östrogen adlı hormonların salgısını durdurma işlemine hadımlaştırmaya denir. Uzun süredir bilinen ve uygulanan bir işlemdir. Kölelik devirlerinde, kölelerin sahiplerinin ırklarını bozmasını önlemek amacıyla bu yola başvurmuştur. Yine, kiliselerde koroda şarkı söyleyen erkek çocukların seslerinin bozulmaması için kastrasyon yapılmakta ve seslerinde bir değişikliğin meydana gelmediği görülmekteydi. Kastrasyon, genellikle her yaşta yapılabilir.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR