İğrenç olay! 17 yaşındaki kadına 2 ay boyunca...
Fas'ın Beni Mellal kentinde, kaçırdıkları 17 yaşındaki bir kadına iki ay boyunca tecavüz etmek ve şiddet uygulamakla suçlanan 12 kişi gözaltına alındı. Genç kadın, zanlıların zorla koluna dövme yaptıklarını ve kolunda sigara söndürdüklerini söyledi.
DÜNYA , 29 Ağustos 2018 Çarşamba, 13:38
İğrenç olay! 17 yaşındaki kadına 2 ay boyunca...

Haziran'da kaçırılan Khadija adlı kadın, geçen hafta televizyona çıkıp başından geçenleri anlatmış, vücudundaki yara izleri, sigara yanıkları ve dövmeleri göstererek "Hayatımı mahvettiler. Onları asla affetmeyeceğim" demişti. Olay ülkede büyük öfkeye neden olmuştu.

AFP ajansı gözaltına alınan kişilerin yaşlarının 18 ile 27 arasında değiştiğini duyurdu.

Zanlılar hakkında, tecavüz, işkence, adam kaçırma, ölümle tehdit ve çete oluşturmak suçlarından dava açılabileceği belirtiliyor.

Khadija televizyon programında "Birkaç kez kaçmaya çalıştım. Ama beni yakalayıp dövdüler. İşkence ettiler. Aç ve susuz bıraktılar. Banyo yapmama bile izin vermediler" dedi.

'BEŞ KADINDAN BİRİ CİNSEL SALDIRIYA UĞRUYOR'

Ancak zanlıların yakınları "ahlaksız bir hayat tarzı var" dedikleri Khadija'yı yalan söylemekle suçladı.

İnsan hakları grupları, muhafazakar Fas toplumunda birçok kadının şiddet mağduru olduğunu söylüyor.

Fas Ulusal İnsan Hakları Komisyonu'nun 2015'te yayımladığı bir rapor, Faslı kadınların yüzde 20'den fazlasının hayatlarının bir döneminde cinsel saldırıya uğradığına işaret ediyor.

Fas Meclisi, 2014'te tecavüzcülerin kurbanlarıyla evlenmeleri halinde yargılanmamalarını sağlayan yasada değişiklik yapmıştı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR