İki işçinin ölümüne Kılıçdaroğlu'ndan ilk tepki
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ermenek'te 2 işçinin cansız bedenine ulaşılmasının ardından yaptığı ilk açıklamada, "Bunun sorumlusu siyasi iktidardır." dedi.
GÜNDEM , 07 Kasım 2014 Cuma, 00:13
İki işçinin ölümüne Kılıçdaroğlu'ndan ilk tepki
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, işçilerin cansız bedenlerine ulaşılması üzerine ilk açıklamasını yaptı. Kılıçdaroğlu, işçi ölümlerinin sorumlusunu iktidar olarak gösterdi.

"BU TARZ OLAYLARIN SİYASİ SORUMLULARI OLUR"

Uğur Dündar'ın Halk Arenası programına katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iki işçinin cansız bedenine ulaşıldığı bilgisini canlı yayında aldı. Kılıçdaroğlu ölümlerden iktidarın suçlu olduğunu söyledi. İşte CHP Lideri'nin ilk açıklaması:

"Bu tarz büyük olayların siyasi sorumluları olur. Örnek vereyim. Japonya'da bir belediye başkanı sular 4 saat akmadı diye istifa etti. Sular akmadı diye sorumluyum dedi. Herhalde işi yine başkasına yıkacaklar. Ama ruhsatları kim veriyor bu madenlere? İktidar veriyor. Oturacaksınız orada risk haritası yapılması lazım.

"SORUMLUSU SİYASİ İKTİDAR"

Ermenek'te bu belirlenmemiş. Yandaki kuyunun su dolduğunu göstermiyor risk haritası. Bunun sorumlusu siyasi iktidardır. Şimdi bu işçilerin aileleri dava açacak. Ama hangi parayla? Sendikaları bile yok? Kimse onları savunmayacak. Hak aramanın bile bu kadar zor olduğu bir ülkede yaşıyoruz."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR