İlk itiraf oğlundan geldi, torunu ise...
Uşak'ın Banaz ilçesine bağlı Susuz köyünde 2014 yılında kaybolan ve bulunamayan Hacer Cengiz'in cesedi gözaltında olan torununun gösterdiği yerde 2 gündür süren çalışma neticesinde bulundu. Yaşlı kadının cinayet şüphelisi olarak oğlu, gelini ve torunu gözaltına alınırken, talihsiz kadının gömüldüğü yeri ise torunu M.C. itiraf etti.
GÜNDEM , 07 Mart 2019 Perşembe, 16:10
İlk itiraf oğlundan geldi, torunu ise...

Uşak Banaz ilçesi Susuz köyü kırsalında savcılık ve jandarma gözetiminde iş makineleri ile 2 gündür ceset arama çalışmaları başlatılırken, dün yapılan çalışmalarda sonuç alınamamıştı. Bugün daha çok takviye kepçe ve dozer ile yapılan çalışmada talihsiz kadının cesedine ulaşıldı.

2014 yılında Susuz köyünde meydana gelen olayda kendisinden yaklaşık 45 gün haber alınamayan ve bir anda ortadan kaybolan Hacer Cengiz'i (83) bulmak için adeta tüm şehir seferber olmuş, jandarma ve AFAD tarafından kurulan ekipler ile yaşlı kadın her yerde aranmıştı. Göletlerde dahi botlarla yaklaşık 2 ay boyunca aranan yaşlı kadın hiçbir yerde bulunamamış ve arama çalışmaları sonuçsuz kalmıştı.

Soruşturmanın peşini bırakmayan jandarma ekipleri teknik takip ve mevcut delillere istinaden yaşlı kadının oğlu E.M.C., gelini L.C. ve torunu M.C.'yi gözaltına aldı. Gözaltına alınan aileden torun M.C.'nin gösterdiği tarlada yapılan ve 2 gün süren çalışma sonucunda Hacer Cengiz'in cesedine ulaşıldı.

Cinayetin nasıl işlendiğine yönelik henüz bir netlik bulunmazken, yaşlı kadının cesedi adli tıp morguna gönderildi.

KAYIP ANNESİNİ MÜGE ANLI'DA ARAMIŞTI

Hacer Cengiz, 31 Aralık 2013 tarihinde kaybolmuştu. Yaşlı kadının bulunamaması üzerine o günlerde yakınları Müge Anlı'ya başvurmuş ve kayıp annelerine ulaşmaya çalışmışlardı.

Programda aktarılanlara göre canlı yayına gelen yaşlı kadının oğlu M. C. ve gelini L. C. ile sorunlar yaşadığı ortaya çıkmıştı.
O günlerde yapılan araştırmalarda kayıp kadının, kaybolduktan sonra ailenin traktörünün köyden çıktığı belirlenmişti. Programda bahsi geçen traktöre dikkat çekilmişti. Gelin L.C. ise; "Biri öldürülecek olsa 3 köy öteye atılır" ifadesini kullanmıştı.

Söz konusu televizyon programında, annesini arama için Müge Anlı'ya çıkan M. C.'nin, annesinin öldürdüğü ve gömdüğünü itiraf ettiği bilgisi paylaşıldı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR