İmamdan eşcinsellere destek
Washington Post gazetesinin haberine göre Washington’daki Light of Reform camisinin imamı Daayiee Abdullah (59), Batı Yarımküre’de eşcinsellere açıkça destek veren tek Müslüman lider.
DÜNYA , 19 Nisan 2013 Cuma, 21:19
İmamdan eşcinsellere destek

Afrika asıllı  imam, “Eşcinsel ve Müslümanım” isimli belgeselin gösteriminden sonra bir oda dolusu genç ve eşcinsel aktivitiste yaptığı konuşmada, “Amerika’da daha kapsayıcı bir İslami hareketin başlangıcında olduğumuzu düşünüyorum. Bu yüzden eğer siz eşcinsel evlilikler yaparsanız ben yanınızda olmaya hazırım” dedi. İmamın bu sözlerinden sonra bazı Müslüman gençler, “Sahi mi” diye tepki verdi.

Farklı bir vizyona sahibim

Gazeteye göre İmam Abdullah, Washington’daki eşcinsel Müslümanlar arasında bir nevi halk kahramanı gibi. İmam, eşcinsel Müslüman gençlerin ibadet etmelerini sağlamak dışında evlenmelerine yardımcı oluyor. Kuran’ı Kerim’i farklı yorumladığı gerekçesiyle bazı Müslümanların tepkisini çeken İmam, “İslam’ın biraz farklı bir vizyonuna sahibim, dünyanın bunu yakalaması biraz zaman alabilir” dedi.

J.C isimli partneriyle evlenen Müslüman M.Q ise “İmam Daayiee hepimize umut veriyor. Eğer düğünümüz internete düşerse akrabalarımız öldürülebilirdi, Ortadoğu’daki evlerimiz yok edilebilirdi. Tüm misafirlerimizden düğünümüzle ilgili sosyal medyada birşey paylaşmamalarını istedik” dedi. 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR