İnce'den Erdoğan'a Diyarbakır yanıtı
CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, "İnce'nin Diyarbakır mitinginde HDP'liler vardı" sözlerine, "AK Partili kardeşlerim de vardı. Kimseyi dışlamayacağız, 81 milyonu kacaklayacağız" diye yanıt verdi.
GÜNDEM , 12 Haziran 2018 Salı, 14:32
İnce'den Erdoğan'a Diyarbakır yanıtı

Kayseri'de halka hitap eden İnce, konuşmasına "Nasılsınız gadasını aldıklarım?" diye başladı. İnce'nin açıklamalarından satır başları şöyle:

İnsanlara yalan söylemiyorum. Dün Diyarbakır'daydım, Erdoğan Muharrem İnce'nin mitingine HDP'liler de gitmiş diyor. Diyarbakır'da benim mitingimde AK Partili kardeşlerim de vardı. Kimseyi dışlamayacağız, 81 milyon herkesi kucaklayacağız.

​'DÜNYA BÜYÜK BİR DEĞİŞİM YAŞIYOR, BİZİMKİ HER MAHALLEDE KIRAATHANE AÇACAK'

Dünya büyük bir değişim yaşıyor artık bilgi önemli, bir kural var. 2020'den sonra kullandığınız bilgisayarların hiçbiri kullanılmayacak. Üretemiyoruz, 10 sene sonra sürücüsüz arabalar olacak, herkesin gen haritası çıkarılacak, 3 boyutlu televizyonlar gelecek. Robotlar olacak. Uzay turizmi gelecek. İnsanlık ayda ve marsta maden arayacak... Bizimki de her mahallede bir kıraathane açacak.

Gündüz keki bedava yedi de akşam yemeği ne olacak? Meydanlarda ustayım diyor ya, meğer kek ustasıymış. Sayın Erdoğan istediğin TC kanalında madem ustasın, ekonomistsin, diplomanı sormayacağım söz. Bir şeyi soracağım. Sadece ekonomi konuşacağız.

'BEN SANA BAKAMAM, SANA DEVLET BAKIYOR; BEN FAKİR FUKARAYA BAKACAĞIM'

Kayseri'den dünyanın oyunu alıyorsun. Gerçi bu sefer alayamayacaksın. Sayın Erdoğan, gel bir TC kanalında ekonomi tartış benimle. Ben sana Sayın Erdoğan diyorum. O bana, 'bak Muharrem' diyor. Ben sana bakamam, devlet sana bakıyor, sen de yakınlarına bakıyorsun. Ben fakir fukaraya bakacağım. Kayseri'den açıklıyorum. Bu iş tamam...

Danıştay üyesi, benim aleyhimde tweet atıyor. Size söz veriyorum, cumhurbaşkanı seçildiğimde hiçbir hakim, savcı benim rakiplerime laf söyleyemeyecek; onlar işini yapacak.

Erdoğan'ın hiçbir şeyi yerli değil. Saray'ın bahçesine hurma ağacı getirmiş. Hurma ağaçları hurma vermemiş; Fransa'dan gelip yeraltından ısıtma yapmışlar, beyefendi taze yesin diye. Erdoğan sarayın kilosu 4500 liraya beyaz çay içiyor ben sizin gibi bakkaldan aldığını siyah çaydan içiyorum. Örtülü ödenek onda, devletin uçakları onda ben sizin yaptığınız bağışlarla kampanya yapıyorum.

'ULUSLARARASI ARENADA ÇAKMA BİR KABADAYI'

Erdoğan'ın döneminde millet kemer sıkıyordu, benim dönemimde devlet kemer sıkacak. Erdoğan'ın döneminde ne zaman efelense ekonomik kayba uğruyorduk. Ey Hollanda dedi, Hollanda'ya Petrol Ofisi'ni sattı. Ey Amerika dedi, 11 milyar dolarlık Boeing aldı. Uluslarlarası arenada çakma bir kabadayı. Kandırılan bir Cumhurbaşkanı değil, bir değil, iki değil, üç değil hep aldatıldık diyor.

'ERDOĞAN'A BİR SLOGAN BULDUM: VAKİT JÜBİLE VAKTİ'

Yolda gelirken afişlerini gördüm 'Vakit Türkiye vakti' yazmış. Erdoğan'a bir slogan buldum: Vakit jübile vakti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR