İnce'den gazetecilere: Erdoğan'a soramadığınız soruları bana sormayın
CHP'nin cumhurbaşkanı adayı İnce seçim otobüsünde gazetecilerin sorularını yanıtladı.
GÜNDEM , 22 Mayıs 2018 Salı, 16:45
İnce'den gazetecilere: Erdoğan'a soramadığınız soruları bana sormayın

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, gazetecilerden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sorabildikleri soruların kendisine sorulmasını isteyerek, "Ona soramıyorsanız bana da sormayın" dedi. AK Parti'nin 24 Haziran seçimlerini kaybedeceğini söyleyen İnce, "Kalacaklarından emin olsalar, damadı milletvekili adayı yapar mıydı?" diye sordu.

Düzce mitinginin ardından Bolu'ya geçen İnce, otobüste, gazetecilerin sorularını yanıtladı. İnce, "Tayyip Erdoğan'a sorabildiğiniz soruları bana sorun. Ona soramıyorsanız bana da sormayın" diye konuştu.

Sonar anketine göre İnce ve Akşener'in toplam oyu, Erdoğan'ın ilk turdaki oyunu geçiyor

24 Haziran'dan sonra enkaz devralacağını söyleyen İnce, "Şu an benim derdim 24 Haziran'dan sonra enkaz devralacağım. Onu nasıl toparlarım diye çalışmaya başladım" dedi.

AK Parti'nin kaybedeceğini ifade eden İnce, şunları söyledi:

"Damat (Berat Albayrak) milletvekili listesindeyse, kesinlikle kaybedeceklerini düşünüyorlar. Kalacaklarından emin olsalar, damadı milletvekili adayı yapar mıydı? Bakan yapabilmek için milletvekili listesine sokmazdı."

İnce, "Farkımız şu olacak. Şu anda tek adam var ve çevresinde ehliyetsiz kişiler var. Yeni dönemde Türkiye'de güçlü lider ve liyakatlı bir ekip yer alacak" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR