İnegöl'de 22 öğrenci sütten zehirlendi
Bursa'nın İnegöl ilçesinde okullarda dağıtılan sütten zehirlenen 22 öğrenci hastaneye kaldırıldı.
BURSA , 07 Mayıs 2012 Pazartesi, 15:46
İnegöl'de 22 öğrenci sütten zehirlendi
Bir  İlköğretim Okulu'nda 22 öğrenci süt içtikten sonra mide bulantısı şikayetiyle 112 Acil Servis ambulansları ile İnegöl Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Hastaneye gelen veliler isyan etti. İçtikleri okul sütünden etkilenen 5 ve 4'ncü sınıf öğrencilerine muayeneden sonra serum tedavisi uygulandı. Sağlık durumları iyi olan öğrenciler acil serviste bir müddet müşahede altında tutulduktan sonra taburcu edildi.

Velilerden İlyas Kuru, "Sütlerin son kullanım tarihlerine bakmak gerekiyor. Bakılmadığında böyle vakalar meydana geliyor. Çocuklarımızın rahatsızlandığını duyarak acile geldik. Devletimiz dikkat etmek gerekiyor. Çocuklarımız da biz de mağdur olduk" dedi.

Velilerden Ali Turan ise, "Mesudiye Mahallesi'nin büyük kısmı geçimini hayvancılıktan sağlıyor. Dolayısıyla çocuklarımız süte alışkın büyüdüler. Bizim sütümüzden etkilenmiyorlar. Ama okul sütünden rahatsızlandılar. Son kullanım tarihlerine dikkat etmek gerekiyor. Bunların denetlenmesi lazım. Daha önce hiç böyle bir durumla karşı karşıya kalmadık. Bunun olması düşündürücü" diye konuştu.BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR