İnegöl’de kaçak kozmetik ürün operasyonu
Bursa’nın İnegöl İlçesi’nde, kargoyla gelen ürünleri alan kişiyi takip eden polis ekipleri, kaçak kozmetik ürünlerin bulunduğu depoya operasyon düzenlendi. Operasyonda piyasa değeri 50 bin lira olan 1700 kaçak kozmetik ürün ele geçirilirken, 1 kişi gözaltına alındı.
BURSA , 23 Mart 2015 Pazartesi, 14:48
İnegöl’de kaçak kozmetik ürün operasyonu
İstanbul’dan İnegöl’e kargo ile çok miktarda kozmetik ürünü gönderildiği ihbarını değerlendiren İnegöl Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Büro Amirliği ekipleri, takip ve operasyon başlattı. Sabah koliler halinde kargoya ulaşan kozmetik ürünlerini alan 30 yaşındaki N.G.’yi takip eden ekipler, 3 kolideki kaçak kozmetik ürünlerin, Osmaniye Mahallesindeki bir depoya götürdüğünü belirledi.

Teslim alınan kolilerin, depoya yerleştirileceği sırada düzenlenen operasyonda, yurda kaçak sokulan 1700 kozmetik ürün ele geçirildi. Gümrük kaçağı ürünlerin piyasa değerinin 50 bin TL olduğu bildirildi.  

Kaçak parfümleri sattığı bildirilen N.G. ekipler tarafından gözaltına alındı. N.G.’nin kendisine ait internet hesabından gümrük kaçağı ürünleri temin edip, sattığı da belirtildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR