İnegöl'ün gençleri 1. ligde
Malatya'da düzenlenen Erkekler Voleybol 1'nci Lig'e yükselme final müsabakaları sonrasında, İnegöl Belediyespor son maçında Kartepe Belediyesini yenerek, 1'inci Lig'e yükselme başarısı gösterdi.
BURSA'DA SPOR , 13 Mart 2019 Çarşamba, 16:52
İnegöl'ün gençleri 1. ligde

Bursa'nın Efeler Ligi'ndeki tek temsilcisi olarak yoluna devam eden İnegöl Belediyespor, altyapısıyla da göz kamaştırıyor. Tamamı altyapı oyuncularından oluşan Belediyespor'un gelişim takımı, bu sene Erkekler Voleybol 2'nci Ligi'nde başarılı sonuçlara imza atarak adını 1'inci Lig'e yazdırdı. İnegöl Belediyespor, 11-13 Mart tarihleri arasında Malatya'da 2 grup halinde düzenlenen final müsabakalarında Saint Joseph, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye ve Kartepe Belediyesi ile aynı grupta yer aldı. İlk maçında zorlu rakibi Saint Joseph'e yenilen parkenin prensleri, daha sonra Şanlıurfa Büyükşehir Belediye'yi 3-0, Kartepe Belediye'yi de 3-1'lik skorla yenerek adını 1'nci Lig'e yazdırdı. Kartepe Belediye maçından sonra, 1.lige çıkmanın mutluluğunu İnegöl Belediyespor'un tüm yönetici, teknik kadro ve sporcuları birlikte doyasıya yaşadı.

"BU BAŞARI HEPİMİZİN"

İnegöl Belediyespor'un 1'nci Lig'e çıkması dolayısıyla açıklama yapan İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, "Bizim yegane amacımız salon sporlarına olan ilgiyi daha da arttırmak. Sporun sadece futboldan ibaret olmadığını göstermek istiyoruz. Bunu da başarmak için elimizden gelen tüm özveri ve gayreti göstermeye çalışıyoruz. Efeler Ligi'nde hoca değişikliğinden sonra takımımız ivme kazandı. İnşallah daha iyi bir konumda Efeler liginde hem Bursa'mızı hem de İnegöl'ümüzü temsil edeceğiz. Tamamı altyapı oyuncularından oluşan gelişim takımımız ise bu sene 2'nci Lig'de güzel işlere imza attı. Grup maçlarından sonra yarı final ve final müsabakalarında sporcularımız ellerinden gelenin en iyisini yaptılar. Ve adlarını 1'inci Lig'e yazdırdılar. Ben gösterilen bu önemli başarıdan dolayı tüm Belediyespor yöneticilerimizi, teknik kadromuzu ve voleybolcularımızı canı gönülden kutluyorum. Bu başarı hepimizin. İnşallah takımımızın 1'inci Lig'de şehrimize yakışacak şekilde mücadele edeceğine yürekten inanıyorum" diye konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR