Irkçı rezaletin ardından İngiltere harekete geçti!
İngiltere'de, Suriyeli mülteci çocuğa okulun ortasında eziyet eden 16 yaşındaki öğrenci hakkında, nefret suçu kapsamında soruşturma başlatıldı.
DÜNYA , 29 Kasım 2018 Perşembe, 14:07
Irkçı rezaletin ardından İngiltere harekete geçti!

İngiltere'de Suriyeli mülteci çocuğa saldıran 16 yaşındaki öğrenci hakkında nefret suçu kapsamında soruşturma başlatıldı. Saldırının kurbanı olan Suriyeli mülteci ile ailesinin de korunmasına yönelik tedbir alındığı bildirildi.

İNGİLİZ POLİSİNDEN AÇIKLAMA GELDİ

Ülkenin kuzeyindeki Huddersfield kentinde 15 yaşındaki bir Suriyeli mülteci çocuğa saldırıldığını gösteren videonun sosyal medyada yayılmasının ardından İngiliz polisinden açıklama geldi.

16 YAŞINDA ERKEK ÇOCUĞU SORGULANIYOR

Olayın 25 Ekim'de gerçekleştiği belirtilen açıklamada, bir gün sonra saldırının kendilerine ihbar edilmesini takiben başlatılan soruşturma kapsamında 16 yaşında bir erkek öğrencinin sorgulandığı kaydedildi.

NEFRET SUÇU KAPSAMINDA MAHKEMEYE SEVK EDİLDİ

Saldırganın nefret suçu kapsamında mahkemeye sevk edildiği bilgisinin paylaşıldığı açıklamada, saldırının kurbanı olan Suriyeli mülteci ile ailesinin de korunmasına yönelik tedbir alındığı bildirildi.

Polis, Suriyeli çocuğun daha önce maruz kaldığı bir başka saldırıyla ilgili olarak da 3 öğrencinin sorgulandığını duyurdu.

Olayın gerçekleştirildiği okul Almondbury Community'den yapılan açıklamada da olayın "son derece ciddiyetle" ele alındığı vurgulandı.

"SENİ BOĞACAĞIM" DEYİP AĞZINA SU DÖKTÜ

Dün sosyal medyada yayılan cep telefonuyla çekilmiş videoda, saldırganın adıyla seslenerek yaklaştığı Suriyeli çocuğu yere yıktığı görülüyordu. Saldırgan daha sonra "seni boğacağım" dediği mülteci çocuğun ağzına zorla su döküyordu.

Öte yandan videonun yayılmasını takiben gönüllülerin başlattığı bir kampanya ile Suriyeli mülteci çocuk için yaklaşık 50 bin sterlin bağış toplandı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR