İş için gidiyorum 'ilişki' teklif ediyorlar
Instagram'dan paylaştığı fotoğraflar yüzünden İran’da oyunculuk yapması yasaklanan ve İstanbul’a gelen oyuncu Sadaf Taherian'dan çarpıcı açıklamalar geldi.
MAGAZİN , 13 Kasım 2016 Pazar, 18:28
İş için gidiyorum 'ilişki' teklif ediyorlar
Fotoğraflarını Instagram hesabından paylaştığı için İran’da oyunculuk yapması yasaklanan ve İstanbul’a gelen oyuncu Sadaf Taherian’la HT Hayat’tan Pınar Aksu konuştu.

Sadaf Taherian kimdir? 

28 yaşındayım. Tahran Üniversitesi’nde mimarlık ve mühendislik okudum. 19 yaşından bu yana oyunculuk dersleri alıyorum. İran’da sinema, TV filmleri ve dizilerde rol aldım. Olanları biliyorsunuz. İran’da oyunculuk yapmam yasaklandı. İstanbul’a geldim.

\\\"\\\"

Oyunculuk yapman neden yasaklandı? 

Instagram’da hicapsız bir fotoğraf paylaştığım için oyunculuk yapmam yasaklandı. Halkın tepkisi de üzerine geldi. Oynayacağım projeler iptal oldu. Zor bir durum anlayacağınız. Sadece işimi yapmak isterken böyle bir tepkiyle karşılaştım.

Neden İstanbul’a gelmeyi tercih ettin? 

Bir yıldır İstanbul’dayım. Buranın İran’a göre daha serbest olacağını düşünüyordum ama öyle değil.

\\\"\\\"

Neden böyle düşünüyorsun? 

Burası bazı konularda serbest ama her konuda değil. Ben serbest yaşamak için ülkemi terk etmedim. Sadece işimi yapmak istedim. Burada şartların farklı olduğunu düşündüm ama iş görüşmesi yapmak için birilerini tanımak gerekiyor. Oyunculuk yapmak isteğiyle gittiğimde “Sevgilim ol, arkadaşım ol” gibi tekliflerle karşılaşıyorum.

Durum İran’da farklı mı? 

Aslında İran’da da aynı. İran’dan çıktığım zaman oradaki sinema sektörünün pis olduğunu düşünüyordum. İş görüşmesine gittiğimde “İmam nikâhı kıyalım”, “Sevgilim ol” gibi teklifler geliyordu. Burada farklı olacağını düşündüm ama aynı şeyler burada da var...

\\\"\\\"

Türkiye’de mutlu musun? 

Hayır değilim. Buranın farklı olacağını düşünerek yanılmışım. Oyunculuk yapamıyorum. Modellik yapamıyorum. Aynı tekliflerle karşılaşmaktan sıkıldım. Bir iş yapacaksam birilerini tanımam gerekiyor. Ve insanlar çok önyargılı. Benim de özgüvenim kırılıyor. 3 kez Türkçe kursuna başladım ve başarılı olamadım. Güvenim kırıldı diyebilirim.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR