IŞİD'in cellatı infaz edildi
IŞİD'in 'Buldozer' lakaplı 127 kiloluk Kürt celladı, Suriye ordusu tarafından ele geçirilip, askerler tarafından infaz edildi.
DÜNYA , 01 Haziran 2016 Çarşamba, 21:37
IŞİD'in cellatı infaz edildi
Suriyeli gazeteciler büyük bir iddia ortaya attı. IŞİD'in vahşi infazlarında cellatlık görevi yapan 'Buldozer' lakaplı terörist, Suriye ordusu tarafından ele geçirildi.Silahsız insanları, çocukları acımasız bir şekilde öldüren Buldozer, Suriye ordusu tarafından yakalandı. Üstü çıplak ve silahsız bir şekilde kamyonetin üstüne konulan 127 kiloluk Buldozer, askerler tarafından öldürüldü.

20'Lİ YAŞLARINDAYDI

Buldozer daha önce IŞİD'in birçok propaganda videosunda cellatlık yapmış ve tüm dünya tarafından tanınmıştı. Şimdiye kadar IŞİD adına infaz yapan iri cüselli militanın 20'li yaşlarda ve Kürt kökenli olduğu belirtilmişti. IŞİD'lilerin birden fazla cephede düzenlediği saldırıdan geriye, örgüt üyelerinin cesetleri kaldı.

80 ÖRGÜT ÜYESİ ÖLDÜRÜLMÜŞTÜ

Peşmerge Bakanlığı Genel Sekreteri Cabbar Yaver, ilk belirlemelere göre 40 IŞİD'linin öldürüldüğünü söyledi. IŞİD'liler;  Musul yakınlarındaki Mahmur, Güver, Hazır, Başika, Badoş, Naveran ve Tılsıkof cephelerinde ağır silah ve canlı bombalarla saldırıya geçti.Twitter'dan, 400 IŞİD'linin katıldığı saldırıda 80 örgüt üyesinin öldürüldüğünü açıkladı.Tılsıkof kasabasında kontrolü sağlayan peşmerge, IŞİD'e büyük bir ölümcül darbe vurdu.Kesin rakam net olmamakla beraber çok sayıda IŞİD'linin öldürüldüğüne dair fotoğraf ve videolar sosyal paylaşım sayfalarında yer aldı.

1 ABD ASKERİ ÖLMÜŞTÜ

Peşmerge Tılsıkof'ta bir IŞİD üyesini de sağ yakaladı.KDP Dış İlişkiler Sorumlusu Hemin Hawrami  Twitter hesabından, bugünkü çatışmalarda 10 peşmergenin şehit düştüğünü, 1 ABD askerinin de hayatını kaybettiğini duyurdu.IŞİD'e karşı Kürt güçler çatışma görüntülerini yayınladı.  Suriye'deki Kürt örgütlerinden PYD tarafından yayınlanan videoda, IŞİD'e karşı  Kobani'de savaşan güçlerin görüntüleri yer alıyor.20 IŞİD MİLİTANI ÖLDÜRÜLDÜ

12 Mart 2015 tarihinde çekildiği belirtilen görüntülerde,  Kobani'nin güneyinde yaşanan çatışmalar ve IŞİD'in şehri kaybettiği görülüyor. Yaklaşık 6 aydır  Kobani'yi elinde bulunduran PYD, görüntülerdeki operasyonda 20 IŞİD militanını öldürdüğünü iddia ediyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR