IŞİD'in Gaziantep sorumlusu kendini patlattı
Gaziantep'te polisin operasyonu esnasında ikinci bir patlama meydana geldi. Evde sıkıştırılan ikinci canlı bomba da kendini patlattı. Patlamada kendini infilak ettiren teröristin IŞİD'in Gaziantep sorumlusu Mehmet Kadir Cabael olduğu belirlendi.
GÜNDEM , 16 Ekim 2016 Pazar, 15:47
IŞİD'in Gaziantep sorumlusu kendini patlattı
Gaziantep Beşyüzevler Evler Mahallesi’nde hücre evine yönelik operasyon ile bağlantısı olduğu belirlenen Burak Mahallesi'ndeki bir apartmana operasyon düzenlendi. Operasyon düzenlenen apartmanda canlı bomba kendini patlattı. Anadolu Ajansı'nın geçtiği habere göre, Gaziantep'te terör örgütü DEAŞ'a yönelik operasyonlar kapsamında, örgütün il genelindeki faaliyetlerini planlayan, lojistik destek sağlayan ve canlı bomba hücrelerini yöneten sorumlusu Mehmet Kadir Cabael, etkisiz hale getirildi; 2 çocuğu ve eşi sağ ele geçirildi.

Kentte ilk operasyon saat 12.45 sularında Şahinbey ilçesine bağlı Beşyüzevler Evler Mahallesi’nde bir eve yapıldı. Polisin bir aydır peşinde olduğu ve öğle vakti adresini saptadığı IŞİD’li teröristlerin bulunduğu hücre evine düzenlenen operasyonda evde bulunan canlı bomba kendini patlatmış, 3 polis şehit olmuş, 4'ü Suriye uyruklu 8 kişi yaralanmıştı. Hücre evi operasyonunda 1 canlı bomba da ölü olarak ele geçirilmişti.

İKİNCİ CANLI BOMBA KENDİNİ PATLATTI

Kentin Beşyüzevler Evler Mahallesi’nde IŞİD’in hücre evine yapılan operasyondan sonra, buraya yaklaşık 20 kilometre uzaklıktaki Gazikent’teki Burak Mahallesi’nde IŞİD teröristlerin bulunduğu apartmana da baskın yapıldı. 

Zırhlı araçlarla bölgeye giden Özel Harekat timlerinin çevre güvenliği sağladıktan sonra yaptığı baskında önce silah sesleri duyuldu, ardından bir apartmanın 3’üncü 4’üncü katlarında şiddetli patlama meydana geldi. Patlama ile birlikte binadan etrafa parçaların savrulduğu görüldü. Olay yerine ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildi.      

Patlamanın canlı bombanın kendini patlaması sonucu meydana geldiği öğrenildi. 

AA: DEAŞ'IN GAZİANTEP SORUMLUSU ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Anadolu Ajansı'nından servis ettiği habere göre, Gaziantep'te terör örgütü DEAŞ'a yönelik operasyonlar kapsamında, örgütün il genelindeki faaliyetlerini planlayan, lojistik destek sağlayan ve canlı bomba hücrelerini yöneten sorumlusu Mehmet Kadir Cabael, etkisiz hale getirildi; 2 çocuğu ve eşi sağ ele geçirildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR