İstanbul Emniyeti''nde silah sesleri
İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne yaklaşan bir kamyon 'dur ihtarına' uymadı ve güvenlik bariyerlerini aştı. Bunun üzerine güvenlik güçleri havaya ateş açtı. Emniyet Müdürlüğü'nden yüzlerce polis olay yerine geldi. 2 kişi gözaltına alındı.
GÜNDEM , 21 Ocak 2017 Cumartesi, 14:37
İstanbul Emniyeti''nde silah sesleri

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ndeki Akşemsettin Caddesi, Emniyet'in otoparkının ve VIP girişinin bulunduğu yerden bir kamyon güvenlik bölgesini ihlal etti. Beton bariyerlerle kaplı bölgeye kamyonun girmesi üzerine polis ekipleri alarma geçti. Metal bariyerleri yıkan kamyon beton bariyerlerle sürtünerek durdu. Bu sırada güvenlik güçleri havaya ateş açtı. İncelemelerde bulunan polisin kamyonette herhangi bir olumsuz duruma rastlamadığı ve kamyonetin freni boşaldığı için bariyerleri aştığı belirtildi. Olayla ilgili 2 kişi gözaltına alındı.

VALİLİK'TEN AÇIKLAMA: TERÖRLE İLGİLİ DEĞİL

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada da ''İstanbul Emniyet Müdürlüğü önünde freni patlayan bir kamyonun bariyerlere kontrolsüz yaklaşması paniğe yol açmıştır. Konunun terörle ilgili olmadığı kamuoyunun bilgisine sunulur'' ifadeleri kullanıldı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR