İstanbul'un fethinin 559. yıl dönümü
Fetih kutlamaları Fatih Camisi avlusundaki Fatih Sultan Mehmet'in Türbesi'ni ziyaretle başladı.
GÜNDEM , 29 Mayıs 2012 Salı, 11:55
İstanbul'un fethinin 559. yıl dönümü

İstanbul'un fethinin 559. yıl dönümü dolayısıyla Fatih Camisi avlusundaki Fatih Sultan Mehmet Türbesi ziyaret edilerek, dua edildi.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, 23. Garnizon Komutanı adına 23. Motorlu Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Tayfun Özden tarafından Fatih Sultan Mehmet'in Türbesi'ne çiçek kondu.

Daha sonra Fatih Camisi başimamı Osman Şahin tarafından Fetih Suresi okundu ve Fatih İlçe Müftüsü Emrullah Üzüm tarafından dua edildi.

İstanbul İl Müftüsü Rahmi Yaran'ın da katıldığı ziyaretin ardından lokum ve irmik helvası ile şerbet dağıtıldı.

İstanbul, dünya kenti olarak geleceğe güvenle bakıyor
Cumhurbaşkanı Gül, İstanbul'un fethinin 559. yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda, İstanbul'un fethinin, Türk ve dünya tarihi açısından önemli bir dönüm noktası olduğunu vurguladı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İstanbul'un tarih boyunca önemini hiç kaybetmediğini, kıtaları buluşturan konumuyla Türkiye'nin ekonomik, toplumsal ve kültürel hayatına yön verdiğini belirterek, bugün Türkiye'nin en büyük iş, finans, eğitim, bilim, kültür ve sanat merkezi olan İstanbul'un bir dünya kenti olarak geleceğe güvenle baktığını bildirdi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR