İşte Bursa'daki huzur operasyonunu bilançosu
Emniyet ve Jandarma ekiplerinin ülke genelindeki huzur ve güven uygulaması kapsamında, Bursa'da aranan 11 kişi yakalandı.
BURSA , 11 Şubat 2017 Cumartesi, 12:20
İşte Bursa'daki huzur operasyonunu bilançosu

Alınan bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü tarafından kent merkezinde bin 200 polisin katılımıyla gerçekleştirilen uygulamada 2 bin 325 kişi Genel Bilgi Toplama (GBT) sorgulamasına tabi tutuldu. Bu kişilerden aranan 11'i yakalanarak ilgili birimlere teslim edildi.

Bazı kişilerin üst aramasında bir ruhsatsız tabanca, 8 tabanca fişeği, bir kurusıkı tabanca ve bir adet sahte 100 lira ele geçirildi. Bar, restoran ve eğlence mekanları gibi umuma açık 71 iş yeri denetlenerek 13'ü hakkında cezai işlem uygulandı.

Ekiplerin kontrol ettiği 533 araçtan 6'sı trafikten men edildi, 37'siyle ilgili bazı eksikliklerden dolayı 14 bin 33 lira para cezası kesildi.

İl Jandarma Komutanlığı görevlileri de ana caddelerde ve kent giriş çıkışlarında oluşturulan kontrol noktalarına gelen araçlarda ayrıntılı arama yaptı. Ekipler uygulama kapsamında ayrıca umuma açık yerlerde bulunan kişileri denetledi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR