İşte takım ruhu bu
Bursaspor’un tecrübeli teknik adamı, altyapıdan kazandırdıkları futbolcuların Gençlerbirliği karşısında iyi bir performans sergilediğini söylerken, özellikle İbrahim ve Tuncay’ın davranışının çok önemli olduğunu belirtti.
BURSASPOR , 20 Mayıs 2013 Pazartesi, 08:43
İşte takım ruhu bu

Gençlerbirliği karşısına genç ağırlıklı bir kadroyla çıkan Bursaspor’da Teknik Direktör Hikmet Karaman, iyi performans sergileyen gençleri ve beraberlik primlerinden feragat eden ağabeylerini kutladı. Tuncay Şanlı ve İbrahim'in beraberlik primlerini genç futbolculara bıraktıklarını ifade eden Karaman, “Gençlerimizin ağabeylerini de tebrik etmek gerekir. Başta İbrahim ve Tuncay olmak üzere. ‘Beraberlik primlerini istemiyoruz, genç arkadaşlara dağıtın’ dediler. Ağabeyleri de adam. Onlar da destek veriyor. Bu, takım ruhunu gösteren bir şey” açıklamasını yaptı.

YABANCISIZ TAKIM

Genç oyuncuların hepsini kadroda şans veremediği için üzüldüğünü dile getiren Teknik Direktör Hikmet Karaman, “18’e hepsini alamadım, içim kan ağladı. Yabancısız bir Bursaspor izledik ve ikinci yarı oyunun tamamen hakimiydik. Gençlerbirliği de tam kadro sahaya çıkmıştı” dedi. Genç futbolcuların çok eksiklerinin bulunduğunu ve çok çalışmaları gerektiğini sözlerine ekleyen Karaman, “Ama onlar iyi mesaj verdi. Önümüzdeki hedef bir an önce Avrupa Ligi'nde boy göstermek” ifadesini kullandı.

GEÇ KALMAMALIYIZ

Türkiye'de transfer politikası  olmadığını savunan Hikmet Karaman, transferin son güne kalmaması gerektiğini ifade etti. Karaman, “Transferin son günü oyuncu alınıyor. Türkiye transferi nasıl yapmalı o çözülmeli. Başarı başkan ve yönetim kurulundan geçer. Biz teknik ekibiz. Bize ne görev verilirse onu yaparız. Hedefi belirleyecek başkan ve yönetim kuruludur. Teknik direktör ayrı telden, yönetim ayrı telden çalıp, kimse kimseyi flu bilgilerle doldurmamalıdır. Transferde geç kalmamalıyız” ifadesini kullandı.

Bayern’den kondisyoner

Bayern Münih'te çalışan bir kondisyonerle görüşeceklerini ifade eden Karaman, “Damarlarında kaybetme duygusu olmayan, sürekli kazanmayı düşünen, temposu yüksek bir takım ve tüm bunları yaparken de fiziksel açıdan tempomuzu yüksek tutacak kondisyoner katabiliriz. Hamit vasıtasıyla Bayern Münih ile çalışan kondisyon hocasıyla görüştük” ifadesini kullandı.

Yönetim belirlenmeli

Yapılacak olağanüstü genel kurul ile ilgili yöneltilen soruyu yanıtlayan Hikmet Karaman, “Bizim başkanımız hayattayken görüştüğümüz bazı futbolcular vardı. Yerli ve bonservisi elinde olan kaliteli oyuncular. Şimdi bazı şeylerin belli olması lazım ki o futbolcularla görüşelim. Hangi oyuncunun takım ruhu nasıl ona bakarız” dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR