İşte teröristlerin kimlikleri
Romanya'da bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Çağlayan Adliyesi'ndeki oparasyonla ilgili konuştu. Erdoğan'ın ardından ise Başbakan Davutoğlu bir açıklama yaparak, "Terör bir insanlık suçudur. Zaman omuz omuza verme vaktidir" diye konuştu. Teröristlerin kimliklerinin tespit edildiğinin sorulması üzerine Davutoğlu, "Kimleri tespit edildi. Şafak Yayla Zonguldak, 1991 doğumlu, Bahtiyar Doğruyol Ardahan 1987 doğumlu" dedi.
GÜNDEM , 31 Mart 2015 Salı, 22:12
İşte teröristlerin kimlikleri
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Berkin Elvan soruşturmasının savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın Çağlayan Adliyesi'ndeki odasında rehin alındıktan sonra ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmesi sonrası açıklamalarda bulundu. 

Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları: 

Menfur ve alçakça bir saldırıya maruz kaldık. Operasyon saat 20:25 sularında başlamıştır. Olayı haber alır almaz süratle harekete geçtik. İstanbul'da bütün emniyet birimlerimiz harekete geçirildi. Birincisi savcımız sayın Mehmet Selim Kiraz'ın sağ salim kurtarılması için her türlü çaba yapıldı. Her türlü çaba gösterilmiştir. Savcı Kiraz'a Allah'tan rahmet diliyorum. Terör bir insanlık suçudur. Saldırı Türk demokrasisine yapılmıştır.

Yayın yasağı benzer durumda her ülkede uygulanır. 

Seçim öncesinde bu tür provokatif terör eylemlerine yönelinebileceği her zaman varit olmuştur. Buna karşı da toplumumuzu, bütün toplum kesimlerimizi sükunete, teenniye ve bu tür alçakça saldırılar karşısında birlik ve beraberliğe davet ediyorum.

TERÖRİSTLERİN KİMLİKLERİ BELİRLENDİ?

Kimleri tespit edildi. Şafak Yayla Zonguldak, 1991 doğumlu, Bahtiyar Doğruyol Ardahan 1987 doğumlu.

Silahın içeriye avukut giysisi içerisinde sokulması nedeniyle bundan sonra atılacak adımları birlikte ele almalıyız. Teröre karşı kararlı bir mücadele vereceğimizden herkes emin olmalıdır, atacağımız adımlardan kimsenin şüphesi olmamalı. Adalet saraylarında güvenlik mutlaka surette temin edilecek.  Avukat ve hakimlerden ortak çaba bekliyoruz. Adalet saraylarında güvenliği polis de sağlayabilir. 

Savcımız ilk aşamada ağır yaralı olarak hastaneye götürüldü. Silah sesi geldikten sonra emniyet birimlerimizin atıl bir şekilde durması da söz olamazdı. 

KILIÇDAROĞLU'NUN ATTIĞI TWEET'LER

Sayın Kılıçdaroğlu'nun olay olur olmaz attığı twitler dayanışma ruhuna hiç uygun düşmemiştir. Daha olayın arka planı bilinmeden Kılıçdaroğlu'nun attığı twitler son derece provakatif bir ortamın doğmasına sebebiyet vermiştir. 

ELEKTRİK KESİNTİSİ

Olay olur olmaz Enerji Bakanımız Taner Yıldız'la görüştüm, Türkiye'ye dönmesini istedim. Derhal sorunların çözülmesi için gerekli çalışmaları başlattık. 16,30'ta Türkiye'nin yüzde 85'ine elektrik verildi. 

Şu an itibariyle Türkiye'nin her yerine elektrik verilmektedir.

AYRINTILAR GELİYOR...


CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: "ADLİYEYE AVUKAT CÜBBESİYLE GİRMİŞLER"

Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi; 

"Avukat cüppesiyle içeri girip Selim Kiraz Savcımızı rehin aldılar. Emniyet vali sürekli irtibat halinde, kendileriyle bazı görüşmeler yapılıp bu ilişkilerle netice alır mıyız düşüncesiyle bazı adımlar atılıyor. Az öncesine kadar bu süreç devam etti. Sonra içerden bu silah sesleri duyulunca bunun üzerine güvenlik teşkilatımız odaya giriyorlar. Bana İstanbul Emniyet Müdürümüzün verdiği 3 değil iki teröristi öldürüyorlar.Savcımız üç tane başından, iki tane de vücudunun değişik yerlerinden kurşun alıyor. Şu anda hala ameliyattalar. Dua edelim inşallah bu ameliyatın neticesinde sağlığına kavuşsun. Durumu ciddiyetini koruyor. az önce hastane yetkililerinden aldığım bilgi bu.

Tabi ki şu anda sayın başbakan ile de görüşmemizi yaptık. Onlar da değerlendirmelerini yapıyorlar. Bakan arkadaşlarımız istanbul'a, yerinde durum değerlendirmelerini yapıyorlar."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR