İşte yeni iç saha formamız
A Milli Takımımızın Avusturya kampı öncesinde Ataköy Sheraton Otel'de düzenlenen basın toplantısında, A Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı, milli futbolcular Arda Turan, Nuri Şahin ve Burak Yılmaz yeni iç saha formasını tanıttı.
SPOR , 21 Mayıs 2012 Pazartesi, 13:51
İşte yeni iç saha formamız


'Şimdi Benim Zamanım' kampanyasını hayata geçiren Nike tarafından üretilen ve çevre dostu özelliklerle donatılan iç saha forması, Türkiye'nin ilk maçında ve sonraki 40 yıl boyunca giydiği formanın tasarımının geliştirilmiş bir modeli. Beyaz bisiklet yakalı kırmızı tişörtün göğüs bölümünde yine kırmızı bir bant ve bandın sol tarafında, kalbin üstüne denk gelen kısımda ise ay yıldız bulunuyor. Yakanın arka iç kısmında, taşıyana şans getirdiğine ve nazardan koruduğuna inanılan Nazar Boncuğu grafiği yer alıyor.

Yeni formalarda nazar boncuğu olmasının güzel bir detay olduğunu belirten Nuri Şahin ''Umarım bize şans getirir. Benim nazar boncuğuna ihtiyacım olduğuna inanıyorum'' dedi. Milli Takım kampını iyi değerlendireceklerini kaydeden Nuri, ''Sadece 2014 Dünya Kupası'na değil, Türkiye'nin her turnuvaya katılması lazım. Çok önemli oyuncularımız var. Takım olursak, dünyada yenemeyeceğimiz bir ekip yok. Benim için de sezon milli maçlarla başlıyor. Bu maçlar benim için çok iyi oldu'' diye konuştu.

Arda Turan ise ay-yıldızın yeni formada kalbin üzerine denk gelen yerde olmasıyla ilgili, ''Arma doğru yere gelmiş. Biz her zaman yüreğimizde taşıyoruz'' ifadelerini kullandı.

Nike'ın üstün sportif performans ve düşük çevresel etki sözü doğrultusunda, yeni formalarda şortların kumaşı %100 geri dönüşümlü polyesterden üretilirken üstlerde en az %96 geri dönüşümlü polyester kullanıldı. Her bir forma, ortalama 13 geri dönüşümlü plastik şişeden üretildi.
Vücuttan teri uzaklaştırmak amacıyla Nike Dri-FIT teknolojisi kullanılarak üretilen formaların kumaşı, Nike'ın önceki formalarından %23 daha hafif ve %20 daha güçlü bir örgü yapısına sahip. Forma üstlerindeki lazerle kesilmiş havalandırma delikleri bölgesel serinleme sağlarken oyuncuların maç sırasındaki vücut ısısını düzenlemeye yardımcı oluyor.

Kırmızı renkte olan deplasman şortları daha fazla konfor, hareket serbestliği ve koruma sağlayan gelişmiş tamponlama özelliğine sahip. Çoraplar da kırmızı renkte ve üst kısımda beyaz bir şerit bulunuyor.


Nike Pro Combat


Nike'ın ürettiği 'spor üniformaları' kapsamında, günümüzde fiziksel ve teknik açıdan daha zorlu geçen maçlarda oyunculara daha fazla koruma ve rahatlık sağlamak amacıyla sunulan Nike Pro Combat forma içlikleri her federasyon için ülkeye özel tasarlandı.

Federasyonlara özel geliştiren forma içlikleri, oyuncuları serin tutmayı ve rahat ettirmeyi sağlayan, ter emici kumaşla üretilen Nike Pro Combat Hypercool 2.0 üst içlikleri ve vücutta nemi hapsetmeden ısıyı vücuda geri veren boğazlı yakası ve fırçalanmış tüylü iç yüzeyiyle soğuk havalarda oyuncuları sıcak tutan Thermal Mock üst içlik seçenekleriyle sunuluyor.

Nike Pro Combat Hyperstrong Compression erkek alt içlikleri de oyunculara ek koruma sağlıyor. Bel ve kasık bölgesinde sağlanan ekstra koruma sayesinde oyuncular sahada güvenle mücadele ederken file kumaş vücudun en çok ısınan bölgelerinin nefes almasına izin veriyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR