'İstifayı beklemiyordum'
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'in istifasını kabul etti.
GÜNDEM , 03 Mayıs 2012 Perşembe, 21:41
'İstifayı beklemiyordum'
Konuyla ilgili ilk değerlendirmeyi NTV'ye yapan Kılıçdaroğlu, "Tekin'in istifasını beklemiyordum" dedi.
   
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin MYK üyeliğinden ve Genel Başkan Yardımcılığı görevinden istifa etti.

Partinin Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısının ardından yapılan basın toplantısında doğrulanan istifa, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu tarafından da kabul edildi.

Kılıçdaroğlu, istifanın tek taraflı bir irade beyanı olduğunu belirterek, Tekin'in MYK'dan ayrılma kararının geçerli olduğunu ve istifasının kabul edildiğini vurguladı.


'İSTİFAYI BEKLEMİYORDUM'


Kılıçdaroğlu, sürpriz istifa ile ilgili ilk değerlendirmeyi NTV'ye yaptı.

Gürsel Tekin'in istifasını beklemediğini söyleyen CHP lideri, "İstifayı beklemiyordum" dedi.

Kendisine dunulduğunda istifayı önce kabul etmediğini ifade eden Kılıçdaroğlu, "Ancak kararını öğleden sonra kamuoyuyla paylaşınca, istifasını kabul etmek zorunda kaldım. Böyle olsun istemezdim, beraber çalıştığımız bir arkadaşımızdı" diye konuştu.

'DİNLENMEK İSTEDİ'

Kılıçdaroğlu, Tekin'in istifasının 'bazı MYK üyeleri ve il kongrelerinde yapılan seçimlerle ilgili sıkıntıları' olduğu yönündeki iddialara da açıklık getirdi.

Tekin'in kendisine bu yönde bir değerlendirme yapmadığını kaydeden Kılıçdaroğlu, "İzne ayrılmak ve biraz dinlenmek istediğini söyledi. Zaten kendisi parti meclisi üyesi ve milletvekilidir. Sadece görevinden istifa etmiştir" ifadelerini kullandı.

CHP yönetimini sarsan istifanın ardından boşalan Genel Başkan Yardımcılığı koltuğuna yarın yeni bir isimin atanması bekleniyor.


ntvmsnbc


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR