İstinat duvarı çöktü, faciadan dönüldü!
İzmir'in Torbalı ilçesinde bir binanın istinat duvarı büyük gürültüyle çöktü. Dün akşam saatlerinde meydana gelen olayda, şans eseri kimseye zarar gelmezken, 2 araç yıkımın etkisiyle yolda oluşan çukura düştü, elektrik direği devrildi.
GÜNDEM , 11 Eylül 2019 Çarşamba, 09:28
İstinat duvarı çöktü, faciadan dönüldü!

Atmaca Apartmanı yöneticisi Şerife Okay, duvarın bir anda yıkıldığını belirterek, "Kızım o anda evdeydi, ben de ekmek almak için markete gitmiştim. Bütün apartman sakinleri çok korktu" dedi

İzmir'in Torbalı ilçesine istinat duvarı yıkılan apartman tedbir amaçlı boşaltıldı.

AA'nın haberine göre, Ayrancılar Mahallesi 83 Sokak'ta Atmaca Apartmanı'nın istinat duvarı, İZSU ekiplerinin çalışma yaptığı sırada yıkıldı. Duvarın yıkılmasıyla çevredekiler panik halinde kaçarken, yolda çökme meydana geldi. Park halindeki 2 araç oluşan çukura düştü, bir elektrik direği de devrildi.

İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri, göçük ihtimaline karşı önlem aldı. Arama kurtarma ekipleri de çökmenin yaşandığı bölgede canlı bulunabileceği ihtimaliyle çalışma yaptı. İkinci katındaki dairelerde hasar meydana gelen apartman, tedbir amaçlı boşaltıldı.

Atmaca Apartmanı yöneticisi Şerife Okay, duvarın bir anda yıkıldığını belirterek, "Kızım o anda evdeydi, ben de ekmek almak için markete gitmiştim. Bütün apartman sakinleri çok korktu." dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR