İTSO'dan girişimci adaylara yeni fırsat
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO), girişimci adayları için KOSGEB işbirliğinde gerçekleştirdiği ‘Uygulamalı girişimcilik eğitimi’ programlarını bu yıl da sürdürecek.
BURSA , 16 Mart 2015 Pazartesi, 11:21
İTSO'dan girişimci adaylara yeni fırsat
Girişimci adaylarını ortaya çıkartarak üretim ve istihdama katkı yapacak yeni işletmelerin kurulmasını sağlamak amacıyla KOSGEB işbirliğinde İTSO’nun 2015 yılı ilk Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi, 6-16 Nisan tarihlerinde düzenleneceği ve son başvurunun ise 20 Mart tarihinde olduğu bildirildi. İTSO Başkanı Metin Anıl, son 5 yılda 12 kez düzenledikleri kurslarla, girişimcilik kültürünü yaygınlaştırdıklarını, gerçekleştirilebilir iş fikri olan girişimci adaylarını iş planı kavramı ile tanıştırdıklarını söyledi. Ekonomik yaşama başarılı işletmelerin katılmasında bu eğitimlerin çok önemli olduğunu vurgulayan Anıl, şimdiye kadar 300’e yakın kişiye girişimcilik eğitimi sağlayarak sertifika verdiklerini belirterek, kursu 13. kez düzenleyeceklerini ifade etti.

Düzenlenecek kursa katılacak girişimci adayı sayısının sınırlı olduğunu kaydeden Anıl, başvuruda bulunanlar arasında sözlü mülakat ile belirlenecek 30 kişiye eğitim verileceğini dile getirdi. İTSO Başkanı Metin Anıl, adayların kurs sonunda kapasitelerini ortaya koyma ve iş fikirlerini uygulamaya dönüştürmek için bilgi edinebilme fırsatı bulacaklarına işaret etti.

Kursun ücretsiz olduğunu ve ön kayıtların 20 Mart Cuma akşamı mesai bitimine kadar yapılacağını, müracaatların odaya şahsen yapılması gerektiğini belirten Anıl, "Kurs sonunda başarılı olanlara sertifika verilecek. Katılımcılar eğitim sonunda ise onaylanması halinde, hazırlayacakları iş planı ile KOSGEB’in Girişimcilik Destek Programı’na başvurarak 30 bin liraya varan hibe kredi ile 70 bin liraya varan faizsiz kredi alabilecek. İş hayatına atılmak, fikirlerini uygulamaya koymak isteyenler için büyük bir fırsat" diye konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR