İYİ Parti'nin ittifak yapacağı partiler belli oldu
İYİ Parti'ye yakınlığıyla bilinen gazeteci Batuhan Çolak, İYİ Parti'nin Demokrat Parti ve Saadet Partisi ile ittifak için anlaşmak üzere olduklarını söyledi.
GÜNDEM , 08 Nisan 2018 Pazar, 22:34
İYİ Parti'nin ittifak yapacağı partiler belli oldu

Yeniçağ gazetesi yazarı Batuhan Çolak, İYİ Parti-Demokrat Parti ittifakının yüzde 90 oranında gerçekleşeceğini söyledi. Çolak, "Saadet Partisi de çok büyük ihtimalle olacak gibi gözüküyor" dedi.

İYİ PARTİ'YE YAKIN GAZETECİ CANLI YAYINDA İTTİFAK SIRRINI AÇIKLADI

İYİ Parti'ye yakınlığıyla bilinen Yeniçağ gazetesi yazarı Batuhan Çolak, KRT Haber Müdürü Çağlar Cilara'nın sorularını yanıtladı. İYİ Parti'nin, Saadet Partisi ve Demokrat Parti ile ittifak kuracağını iddia eden Çolak, aldığı kulis bilgisini canlı yayında aktardı.

"İYİ PARTİ-SAADET PARTİSİ-DP İTTİFAKI KURULUYOR"

Çolak, "Son edindiğim ciddi bir kulis bilgisini sizinle paylaşayım. Demokrat Parti, yüzde 90 oranında İYİ Parti'nin çatısı altında seçimlere girmeyi kabul etmiş durumda yani anlaşmış durumdalar, el sıkışmışlar. Demokrat Parti'nin elindeki Fethiye Belediyesi de İYİ Parti'ye geçtiğini açıklayacak. Yüzde 90 oranında Demokrat Parti İYİ Parti ile el sıkışmış durumda. Saadet Partisi de çok büyük ihtimalle olacak gibi gözüküyor" diye konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR