İzmir'de 5 bin kişi şehidi için yürüyor
Foça’da terör örgütünün yaptığı hain saldırıyı kınamak için, İzmirliler Cumhuriyet Meydanı'nda toplandı.
GÜNDEM , 12 Ağustos 2012 Pazar, 14:53
İzmir'de 5 bin kişi şehidi için yürüyor

Cumhuriyet Meydanı’ından Konak Meydanı’na doğru hareket eden yaklaşık 5 bin kişilik kalabalık çeşitli sloganlar atarak yürüyüşlerini sürdürüyor.

ALİAĞA’DAN TERÖRE TEPKİ, HÜKÜMETE ÖFKE
Foça’da bir askerin şehit olmasına, 11 askerin yaralanmasına neden olan terör saldırısına Aliağa’dan sert tepki geldi.

MHP Aliağa İlçe teşkilatı ve Aliağa Ülkü Ocakları, teröre tepkiyi meydanlara taşıdı. Demokrasi Meydanı’nda toplanan MHP’liler ve Ülkü Ocakları'na mensup gençler Hükümet Caddesi, Atatürk Caddesi ve İstiklal Caddesi’nden yürüyerek Demokrasi Meydanı’na geldi. Teröre lanet okuyan sloganların atıldığı yürüyüşe vatandaşlar da katıldı. Yüzlerce kişinin teröre lanet okuduğu yürüyüşte, Aliağa’da balkonlara çok sayıda Türk Bayrağı asıldığı görüldü.

MHP Aliağa ilçe teşkilat başkanı Avukat Serkan Acar, Demokrasi Meydanı’nda toplanan kalabalığa hitap ederek, “Bizler, Milletimizin değerlerini savunma onun birlik ve bütünlüğü; varlığı ve bekası için bütün Türk Milleti gibi her şeyimizi feda etmeye hazırız” dedi.

Terörü sert bir dille kınayan Acar, konuşmasında “MHP tüm teşkilatları ve mensuplarıyla terör belası ve Türk düşmanları karşısında,dün olduğu gibi bugün de yarın da Türk Milletinin neferi olacaktır. Döktüğümüz şehit kanları bin yıllık vatanımız için ödediğimiz bedeldir. Nasıl ki,vatanımızı ve milletimizi bölmek isteyen, bebek katili terör örgütünü affetmiyorsak, yine gaflet ve dalalet içinde olanları da affetmeyeceğiz” diye ifade etti.

MHP Aliağa İlçe Teşkilat Başkanı Avukat Serkan Acar konuşmasında, “Biz bugün burada terörü, teröre destek verenleri lanetliyor, sabrımızı sınamamaları hususunda uyarıyoruz. Vatanın bölünmez bütünlüğü ve Milli egemenliği uğruna, 7 cihanı karşısına almaktan bir an bile geri durmayan Büyük Türk Milletinin, bir avuç çapulcuya meydanı bırakacağını düşünmek, onlar için en büyük gaflet ve delalettir. Tarih kitapları, buna yeltenenlerin mahfuz sonlarıyla doludur”şeklinde konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR