İznik'te dev balık pazarı yeni yerine taşınmak için gün sayıyor
Bursa'nın İznik ilçesine kapalı balık pazarı inşa ediliyor. İznik Belediyesi tarafından yapımına başlanan balık pazarında çalışmalar sürüyor.
BURSA , 25 Eylül 2017 Pazartesi, 17:53
İznik'te dev balık pazarı yeni yerine taşınmak için gün sayıyor

İznik'te yıllardır olumsuz şartlarda hizmet veren balık pazarı yeni yerine taşınmak için gün sayıyor. İznik Belediyesi tarafından yapımına başlanan balık pazarında çalışmalar sürüyor. İnşası devam eden modern balık pazarında vatandaşlar artık rahat şekilde alışverişlerini yapacak, balık lokantasında da balıklarını yiyebilecekler. Mevcut kapalı halk pazarı karşısında inşası devam eden balık pazarı ile vatandaşlar bütün alışverişlerini tek bir yerden yapmış olacak.

Çalışmaları inceleyen Belediye Başkanı Osman Sargın, "Yeni belediye, kültür merkezi ve huzur evinden sonra yeni balık pazarını da vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz. 700 metrekare kapalı alana sahip balık pazarında balıkçılara hitaben 14 adet dükkânımız, 1 adet mescidimiz, kafeteryamız ve lokantamız olacak. Çalışmalar süratle devam ediyor. İnşallah kasım sonu itibari ile de burada İzniklilere hizmet vermeye başlamayı planlıyoruz" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR