İznik'te sivrisineklerle mücadele devam ediyor
Bursa'nın İznik İlçesi'nin her açıdan sağlıklı bir kent olması adına çalıştıklarını söyleyen İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, Dünya Sağlık Örgütü'nün tavsiyeleri ve iç hukuk sisteminin talimatları gereği, Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri ekipleri tarafından ilçede tek elden ilaçlama çalışmaları yürütüldüğünü söyledi.
BURSA , 28 Eylül 2017 Perşembe, 12:01
İznik'te sivrisineklerle mücadele devam ediyor

Başkan Osman Sargın ve Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Hıştıroğlu, ilçede devam eden ilaçlama çalışmalarını yerinde inceleyerek, Yenişehir ve İznik Bölge Sorumlusu Veteriner Hekim Gürhan Alptekin'den çalışmalar hakkında bilgi aldılar.

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın yaptığı açıklama, "2017 Nisan ayında başladığımız sivrisinek ile mücadele çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Şu ana kadar İznik'te binlerce sinek üreme merkezi tespit edilerek ekiplerimiz tarafından ilaçlama işlemleri gerçekleşti. Bundan sonrada tespit edilen üreme merkezlerinde ilaçlama çalışmaları devam edecek. Sivrisinek ile mücadelede geçtiğimiz yıl başarılı bir çalışma gerçekleştirdik. Sivrisinek yok denecek kadar azdı. Buradan hemşerilerimizden önemli bir ricamız var. Evlerinin bahçelerinde veya balkonlarında içerisinde su biriken saksı, kova, araç lastikleri var ise iki üç günde bir bunları temizleyelim. Çünkü buralar sineklere üreme merkezi oluyor" dedi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sağlık Ve Veterinerlik Hizmetleri Yenişehir-İznik Bölge Sorumlusu Gürhan Alptekin ise çalışmalar ile ilgili Başkan Sargın'a bilgi verdi. Alptekin, "Nisan 2017'den beri çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz.14 personel ve 6 araç ile bölgede titizlikle çalışıyoruz. Sivrisinek, karasinek, uçkun larvalarını ekiplerimiz birçok nokta da yaptıkları çalışmalar ile imha ediyor. Çalışmalarımız Kasım ayına kadar devam edecek" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR