İznik'te spor şenliği çoşkusu
Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin çocukları ve gençleri spora teşvik etmek maksadıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü’yle ortaklaşa ilçelerde düzenlediği okul sporları şenliği, İznik’te de büyük coşkuya sahne oldu.
BURSA , 13 Mart 2015 Cuma, 16:10
İznik'te spor şenliği çoşkusu
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne ait spor salonunda gerçekleşen faaliyete İznik ve civarındaki köylerde bulunan 17 ilköğretim okulundan yaklaşık 1500 öğrenci katıldı. Şenliğin açılışı; Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, Kaymakam Hüseyin Karameşe ve İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Bilici tarafından gerçekleştirildi. Salona girişinde Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi çiçeklerle karşılayan öğrenciler, Büyükşehir Belediye Bandosu’nun çaldığı eserlerle coştu. Bandonun şarkılarına yüksek ses ve alkışlarla tempo tutan öğrenciler, birçok parçayı yeniden dinlemek istedi. İznik Halk eğitim Merkezi Halk Oyunları Ekibi’nin sergilediği Karadeniz ve Ege yörelerine ait oyunlar, büyük beğeni topladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, konuşmasına, öğrencilerin ‘Yeşil-Beyaz En Büyük Bursa’ tezahüratlarıyla başladı. Sağlıklı bir toplum sağlıklı bir gençlik hedeflediklerini belirten Başkan Altepe, sırasıyla Harmancık, Nilüfer, Osmangazi, Gürsu ve Yenişehir’de büyük ilgi gören şenlikleri İznik’te de başlatmaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Bu sezon spor şenlikleriyle Bursa’nın tüm ilçelerinde 200 bin çocuğa ulaşmayı ve onları spora teşvik etmeyi, kötü alışkanlıklardan alıkoymayı hedeflediklerini belirten Başkan Altepe, “Hedefimiz spor kenti Bursa. Geleceğimiz olan çocukların, zamanlarını iyi geçirmeleri, kötü alışkanlıklardan sakınmaları ve lisanslı birer sporcu olmaları için tüm imkanlarımızı seferber ettik. Her geçen gün tesis sayımızı ve bu tür organizasyonları artırıyoruz. Sizin en güzel şekilde yetişmeniz, kötü alışkanlıklardan korunmanız için gerekli tüm yatırımları yapıyoruz. İznik için de ne gerekiyorsa yapacağız. Gençler için, gençlerin kötü alışkanlıklardan sakınması için yapmayacağımız yatırım yok” dedi.
İznik Belediye Başkanı Osman Sargın ise, sporun her kulvarında sporcuların yanında olmaya çalıştıklarını söyledi. İznikspor’un amatör ligde şampiyonluğu garantilediğini, güreş takımının Türkiye ve dünya şampiyonlukları edindiğini, kürek takımının da her şampiyonadan kupayla döndüğünü vurgulayan Sargın, “Bursa aşığı Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe’yle birlikte, İznik’in tarih ve doğa şehri olmasının yanı sıra sizlerin de desteğiyle bir spor şehri olması için çalışıyoruz” diye konuştu.

İznik Kaymakamı Hüseyin Karameşe de, Başkan Altepe sayesinde İznik’in tarih, kültür ve medeniyet şehri olmanın yanında spor şehri olma kimliğini de kazanmaya başladı. Karameşe, yaptığı yatırımlar nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür etti.
İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Bilici de, Büyükşehir Belediyesi sayesinde öğrencilerin spor yapması yönünde her türlü imkanı ortaya koyduklarını vurguladı. Şenliklerde spor malzemelerinin Büyükşehir Belediyesi tarafından dağıtıldığını, öğrencilerin daha iyi şartlarda spor yapması için Büyükşehir Belediyesi’nin her türlü desteği sağladığını ifade eden Bilici, “İl Milli Eğitim Müdür Vekili olarak sayın başkana teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Başkan Altepe, konuşmasının ardından şehirdeki yatırımlara ithafen ‘İpekböceği’ ve ‘Timsah’ isimleriyle gruplandırılan öğrenciler arasında yapılan yarışmanın startını verdi. Yarışmanın ardından Büyükşehir Belediyespor Kulübü Karizma Show’un akrobatik basketbol gösterisi nefes kesti. Program, yarışmalara katılan öğrencilere madalyalarının verilmesiyle son buldu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR