Jires Kembo'dan ilginç hamle!
Samet Aybaba'nın 'oynatmam' dediği Jires Kembo'dan beklenmedik bir hamle geldi. Senegalli futbolcu menajeri aracılığıyla yönetime, 'Siz beni oynatın ben de ücretimde indirime gideyim' dedi.
BURSASPOR , 15 Kasım 2018 Perşembe, 07:55
Jires Kembo'dan ilginç hamle!

HABER I Süha GÜRSOY

MENAJERİYLE ÖZEL GÖRÜŞME

Bursaspor'da Jires Kembo konusunda dün sıcak saatler yaşandı. Sezon başında kadroya alınmayan, antrenmanlara çıksa bile teknik direktör Samet Aybaba'nın 'Jires'i oynatmayacağım' açıklamasıyla tam anlamıyla isminin üstü çizilen Senegalli futbolcunun menajeri dün yönetimle özel bir görüşme gerçekleştirdi. Oynamamasına rağmen yılda 1 milyon 200 bin Euro kazanan ve bu nedenle yönetimle de bağları kopma noktasına gelen Jires Kembo'nun menajeri beklenmedik bir çıkış yaptı. Birikmiş alacakları nedeniyle Bursaspor üzerinde ağır bir yük oluşturan tecrübeli futbolcu menajeri aracılığıyla takımda oynamak istediğini iletti.

SAMET AYBABA'YA AKTARILACAK

Parasal konuların gündeme geldiği görüşmede Bursaspor cephesinin kulübün durumunu menajere anlattığı, menajerin de bunun üzerine, "Jires Kembo bu takımın oyuncusu. Sakatlığı yok ve futbol oynamak istiyor. Siz Jires Kembo'yu oynatın, o da ücretinde indirime gitsin" dedi. Yönetim bu beklenmedik teklif karşısında teknik direktör Samet Aybaba'yla kulübeye bile almadığı Senegalli oyuncunun durumu hakkında bir görüşme yapmaya karar verdi. Geçen sezon Bursaspor'la iki yıllık sözleşme imzalayan Senegalli futbolcu, bu yıl sadece Kayserispor ve Konyaspor ile oynanılan maçlarda toplam 15 dakika sahada kaldı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR