Kaçan topun peşinden göle atlayınca…
Bursa'nın İznik ilçesinde, göle kaçan topunu almak isteyen bir lise öğrencisi boğuldu.
BURSA , 17 Mayıs 2012 Perşembe, 13:05
Kaçan topun peşinden göle atlayınca…
Edinilen bilgiye göre, Sedat Pelit Lisesi ikinci sınıf öğrencisi 16 yaşındaki Muammer Yıldız, sabah saat 10.00 sıralarında arkadaşlarıyla kafeye ders çalışmaya geldi. Bu arada, öğrencilerin yanlarında getirdiği top göle kaçtı. Yıldız, topu çıkarmak için suya girdi. Yıldız, topu almak isterken suyun birden derinleşmesi üzerine çırpınmaya başladı.

Bu sırada çevreden geçen iki genç, Muammer Yıldız'ı kurtarmak için göle atladı. Ancak, elbiseleriyle suya girdiği için ağırlaşan Yıldız'ın boyunlarına sarılıp kendilerinin de boğulmasına sebep olmasından korkan gençler, öğrenciyi kurtarmaya muvaffak olamadı.

Yıldız, okul arkadaşlarının gözleri önünde, İznik gölünün soğuk sularına batıp kayboldu. İhbar üzerine sahile polis ve jandarma ekipleri geldi. Ağ atılarak Muhammer Yıldız'ın cesedi arandı. Bu arada, bir dalgıç göle girerek akıntıya kapılan öğrencinin cesedini aradı. Fakat Yıldız bütün aramalara rağmen bulunamadı. Yalova'dan balık adam talep edilirken, Yıldız'ı arama çalışmaları halen devam ediyor.

Muammer Yıldız'ın amcasının bir buçuk hafta evvel Karsa'ta vefat ettiği, annesinin şu an bu şehirde olduğu öğrenildi.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR