'Kadıköy'de sahaya çıkarsak, koltuğumda oturamam!'
Beşiktaş'ın Fenerbahçe derbisine çıkmama kararı almasının ardından Spor Bakanı Osman Aşkın Bak'ın, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ı aradığı ve ülke futbolunda kriz ortamı oluşmaması için maça çıkmanın doğru olacağını söylediği öğrenildi.
SPOR , 30 Nisan 2018 Pazartesi, 13:44
'Kadıköy'de sahaya çıkarsak, koltuğumda oturamam!'

Tatil edilen olaylı Fenerbahçe-Beşiktaş maçının kaldığı yerden oynanmasına ilişkin TFF'nin verdiği karar Siyah-Beyazlılar'ı harekete geçirmişti. Hafta içinde Beşiktaş Divan Kurulu olağanüstü şekilde toplanırken, tarihi bir kararla maça çıkılmayacağı açıklanmıştı.

Beşiktaş Yönetimi'nin bu hareketi dış basında dahi geniş yer bulurken, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak'ın konuyla ilgili olarak Başkan Fikret Orman'ı aradığı öğrenildi.

BAKANIM, EĞER GERİ ADIM ATARSAK...

Siyah-Beyazlılar'ın patronuyla görüşen Bakan Bak'ın, "Ülke futbolunda kriz ortamının oluşmaması adına maça çıkmanız daha doğru olacaktır" telkininde bulunduğu belirtilirken Orman ise kararın sadece kendisine ait olmadığını söyledi.

'KARARI SİZE BIRAKIYORUM'

Beşiktaş Başkanı, "Divan Kurulu'nda tüm kurulların talebiyle maça çıkmama kararı verdik. Yönetim olarak geri adım atıp maçı oynarsak, bu koltukta oturamam" cevabını verdi.

Bunun üzerine Spor Bakanı da, "Son kararı size bırakıyorum. En doğru olanı yapacağınıza inanıyorum" mesajını gönderdi. (Fanatik)

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR