Kadın memura büyük sürpriz
Kadrolu, sözleşmeli ve geçici personel statüsündeki kadın kamu görevlilerine daha az gece nöbeti ve vardiyası görevi verilecek.
GÜNDEM , 19 Nisan 2013 Cuma, 13:05
Kadın memura büyük sürpriz

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in daveti üzerine Başbakanlık Müsteşarı Efkan Ala, Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı Kemal Madenoğlu, Devlet Personel Başkanı Mehmet Ali Kumbuzoğlu, Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, KESK Genel Sekreteri İsmail Hakkı Tombul, bakanlıkta bir araya geldi.

Toplantıda, geçen yıl hükümet ile memur sendikaları konfederasyonları arasında yürütülen toplu sözleşme görüşmelerinde sonuçlandırılamayan ve Kamu Personeli Danışma Kurulunda görüşülmesine karar verilen konular masaya yatırıldı.

Tarafların yasal düzenleme yapılması konusunda mutabakata vardığı maddeler arasında, en az bir yıl açıktan vekil olarak görev yapanlara yıllık izin verilmesi ve kadrolu, sözleşmeli, geçici personel statüsündeki kadın kamu görevlilerine daha az gece nöbeti ve gece vardiyası görevi verilmesi gibi uygulamalar da bulunuyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR