Kadir Mısıroğlu'nun cenazesinde Atatürk pankartı açanlar gözaltında!
Çoklu organ yetmezliği nedeniyle hayatını kaybeden Kadir Mısıroğlu'nun cenaze töreninde "Mustafa Kemal'le zerre muhabbetimiz olmadığı için buradayız" pankartı açıldı. Polis, kalabalığın içine girerek pankart açan kişiyi gözaltına aldı.
GÜNDEM , 07 Mayıs 2019 Salı, 12:26
Kadir Mısıroğlu'nun cenazesinde Atatürk pankartı açanlar gözaltında!

2013 yılında sosyal medyadan yaptığı açıklamada, "Mustafa Kemal'e zerre muhabbeti olan cenazeme gelmesin!.." ifadelerini kullanan tarihçi yazar Kadir Mısıroğlu'nun cenaze töreninde "Mustafa Kemal'le zerre muhabbetimiz olmadığı için buradayız" pankartı açıldı.

SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Bir süredir şeker hastalığı nedeniyle tedavi gören Kadir Mısıroğlu, çoklu organ yetmezliği nedeniyle 86 yaşında vefat etti. Tarihçi Mısıroğlu'nun cenazesi, Çamlıca Camii'nden kaldırıldı. Kadir Mısıroğlu'nun cenazesi, kılınan cenaze namazının ardından Üsküdar'daki Nasuh Mehmet Efendi Camisi haziresine defnedildi.

"ZERRE MUHABBETİMİZ OLMADIĞI İÇİN BURADAYIZ" PANKARTI AÇTILAR

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk hakkındaki sözleri nedeniyle sıkça gündem olan Mısıroğlu yıllar önce sosyal medya hesabından "Mustafa Kemal'e zerre muhabbeti olan cenazeme gelmesin" ifadelerini kullanmıştı. Mısıroğlu'nun cenaze töreninde bir kişi, "Mustafa Kemal'e zerre muhabbetimiz olmadığı için buradayız" şeklinde bir döviz açtı. Polis kalabalığın içine girerek bu kişiyi gözaltına aldı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR